Halkbank Hesaplı Evim Özel Konut Kredisi

0

Halkbank yeni konut kredisi avantajı tüm tüketicileri bekliyor. Halkbank kredi kampanyalarından biri olan hesaplı evim konut kredisi konut almak isteyenler için ideal bir tercih olacak. Halkbank hesaplı evim konut kredisi hesaplı taksit seçenekleri ile düşük faiz fırsatını bir arada sunuyor.

Halkbank tarafından hazırlanan hesaplı evim konut kredisinde ilk ay taksit ödemesini 3 ay erteleme imkanı sunuluyor. Bu erteleme imkanı ile ödenecek taksit oranları ise tüketici tarafından belirlenecek. Tüketici istediği takdirde krediyi aylık olarak geri ödeyebilecek istediği takdirde ise 3 ayda bir ödeme yapacak.

Halkbank hesaplı evim konut kredisi faiz oranları kredi tutarı üzerinden hesaplanacak. Sektörde bulunan faizlerden daha düşük olarak tercih edilebilecek faiz oranı hesaplaması için bankaya başvurulması gerekiyor. Çekilen krediler 120 ay vade ile ödenebilecek. 10 yıllık bir ödeme dönemini kapsayacak konut kredisi ödemelerinde düşük faiz uygulaması yapılacak. 

Halkbank hesaplı evim konut kredisinde kredi tutarı ne kadar olursa olsun faiz oranları yüzde 0.80’den başlayacak. 0.80’den başlayan faiz oranları kredi tutarına göre artabilecek. Kredi tutarının yanı sıra vade sayısı da faiz oranlarına etki edecek.

Halkbank konut kredisi alan tüketicilerden kredi tahsis ücretini de aylık ödeme biçiminde tahsil edecek. Diğer masraflar da kredi ödemesine eklenecek. Halkbank hesaplı evim konut kredisi için ödenecek yıllık maliyet oranı içinde  faiz, tahsis ücreti, ekspertiz ücreti ve ipotek tesis ücreti bulunacak. Hayat sigortası zorunlu olarak kredi başvurusunda bulunan her tüketiciye yapılacak. Hayat sigortası tutarı üzerinde kredi çeken kişinin yaşı, cinsiyeti ve kredi tutarı etkili olacak.

Başvuru Detayları

Halkbank hesaplı evim konut kredisi için başvurular tüm Halkbank şubeleri ile Halkbank internet şubesi üzerinden yapılacak. Kredi başvurusu sırasında istenecek belgelerin temin edilmesi karşılığı kredi işlemleri tamamlanacak.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın