Ana SayfaEkonomiÖzel Sektör Maaşları 2017’de Artacak

Özel Sektör Maaşları 2017’de Artacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Korn Ferry Hay Group şirketinin  yaptığı araştırma ile Türkiye’de özel sektörde çalışanların 2017 yılında alacakları maaşlar belli oldu. Araştırmaya göre 2017 yılında özel sektör maaşlarında yüzde 9 oranında zam olacak. Yönetim ve insan kaynakları danışmanlığı yapan Korn Ferry Hay Group isimli şirket araştırmayı yürütmek için 52 farklı sektörden bin 572 şirketin insan kaynakları yöneticisiyle yüz yüze görüşme yaptı. Şirket yaptığı görüşmeler sonrası “2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları” isimli raporu hazırladı.

  “2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları” raporuna göre özel sektörde çalışanlar 2017’de yüzde 9 zam alacak. Türkiye’de özel sektörde bulunan yerli şirketlerde de bu oranda bir zamın yapılacağı belirtildi. Türkiye’de iş gücü yatırımında öne çıkan şirketlerin de çalışanlarına yüzde 9 zam yapacağı açıklandı. Araştırma sonuçlarına göre Türkiye’de özel sektörde yer alan kurumlar zam yaparken asgari ücret artışı ve enflasyon oran beklentisi gibi etkenleri dikkate alıyor.

  En Çok Zam Çağrı Merkezlerinde Yapılacak

  “2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları” raporuna göre en çok zam çağrı merkezlerinde çalışanlara yapılacak. Çağrı merkezi sektöründe 2017 yılında yüzde 12,2 oranında zam yapılacak. Raporda en az zam yapılacak sektör ise Yatırım ve finansal kiralalama sektörü oldu. Yatırım ve finansal kiralama sektöründe önümüzdeki yıl yüzde 7,8 oranında zam yapılacağı belirtildi. 

  Korn Ferry Hay Group Bilgi Hizmetleri Müdürü Ersin Yıldırım yapılan “2016 Ücret ve Yan Haklar Araştırmaları” ile ilgili olarak 2017 yılında yapılacak yüzde 9 oranında olan zammın Türkiye’nin gelecekte büyümeyi amaçladığını ortaya koyduğunu dile getirdi. 

  Korn Ferry Hay Group Bilgi Hizmetleri Müdürü Ersin Yıldırım çalışanları daha çok teşvik etmek ve yetenekli çalışanları da şirkette tutmak için yapılan zamların önemli bir etken olduğunu dile getirdi. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Denizbank Staj Başvuruları Başladı

  Denizbank staj başvuruları başladı. Denizbank'ın öğrenciler için düzenlediği ve banka iş ilanları kapsamında yayımladığı...

  Albaraka Türk, ATM Ağını Genişletiyor!

  Albaraka Türk, Yapı Kredi Bankası ile beraber yürüttüğü çalışmalar kapsamında ATM ağını genişletmeye devam...

  Q Yatırım Bankası ve Fimple Arasında Yeni Ortaklık!

  Q Yatırım Bankası, bankacılık altyapısı açısından tümü API’den meydana gelen bulut tabanlı özel bir...

  Seçim Belirsizliği Kredi Faizlerini Vurdu!

  Merkez bankası tarafından uygulanan önlemlere ve eleştiri konusu olan düşük faiz politikasına karşın bankaların...

  Zamlı Emekli Maaşı Ne Zaman Yatacak?

  Türkiye’deki milyonlarca emekli için zamlı emekli maaşının ne zaman yatacağı önemli bir soru işareti...

  Odeabank 11 Şehir için Genç Yetenekler Arıyor!

  Türk bankacılık sektöründe büyümek ve tüm bankacılık hizmetlerinde ilk akla gelen banka olmak için sürekli çalışmalarda bulunan Odeabank, kadrosunu da gün geçtikçe büyütüyor. Odeabank, Gişe Yetkilisi alımları yapacak.