Benzin ve Motorine Zam Yapıldı

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’de akaryakıta zam yapıldığı açıklandı. Hem benzine hem de motorine zam yapıldığı belirtildi. Akaryakıt dağıtım şirketleri tarafından yapılan açıklama ile benzinin litresine 14 kuruş, motorinin litresine de 12 kuruş zam yapıldığı bildirildi. Zamlı akaryakıt fiyatları bugünden itibaren tüm Türkiye akaryakıt dağıtım alanlarında geçerli olacak. 

Benzin ve motorine yapılan zamlar sonucunda fiyatlarda değişiklik olacak. Ankara’da eskiden benzinin litresi ortalama 4,74 lira iken yeni yapılan zamla bu fiyat ortalama 4,88 lira olacak. İstanbul’da benzinin litresi ortalama olarak 4,69 lira iken yeni zamla birlikte artık 4,83 liradan satışa sunulacak. İzmir’de ise eski benzin litresi fiyatı 4,72 iken artık benzinin litresi ortalama 4,86 liradan satışa sunulacak. 

Zamla birlikte yenilenen motorin fiyatları ise İstanbul’da 4,02 liradan 4,14 liraya çıkacak. İzmir’de eskiden 4,06 lira olarak satışa sunulan motorin bugünden itibaren 4,18 lira üzerinden satılacak. Ankara’da motorin fiyatları da 4,08’den 4,20 liraya çıkacak.

Akaryakıt dağıtım firmaları tarafından açıklanan zam fiyatlarının şehirlere ve serbest piyasa değerlerine göre değişiklik gösterilebileceği belirtildi.

Akaryakıt dağıtım şirketleri benzin ve motorine en son 9 Eylül 2016 tarihinde zam yapmıştı. 9 Eylül 2016 tarihinde motorine 6 kuruş, benzine de 12 kuruş zam yapılmıştı. 

Brent Petrol Fiyatında Artış

Dünyada ise petrol fiyatları artmaya devam ediyor. Brent petrolun varil fiyatı en son 52,7 dolarla zirveye çıkmıştı. ABD’den yapılan petrol stoklarında düşüş açıklaması sonrası artış gösteren Brent petrol varil değerinin son olarak 51,73 dolar değerine ulaştı. Brent petrol varil fiyatında yüzde 1,02 oranında artış olduğu gözlenmişti. 

En son yaptıkları gayriresmi toplantı ile petrol ürerimini sınırlama kararı alan OPEC’in bir sonraki gayriresmi toplantısını İstanbul’da yapılacağı açıklandı. İstanbul’da yapılacak OPEC gayriresmi toplantısının 8 ile 13 Ekim arasında yapılacağı bildirildi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...