Ziraat Bankası’ndan En Uygun Kredi Faiz Oranları!

Oldukça esnek ödeme planları ile müşteri memnuniyetine oldukça önem veren Ziraat Bankası bireysel harcamalarda kullanılmak üzere ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor.

0

Oldukça esnek ödeme planları ile müşteri memnuniyetine oldukça önem veren Ziraat Bankası bireysel harcamalarda kullanılmak üzere ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor.

Ağustos-Eylül 2019 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları en düşük aylık yüzde 1,59 olarak belirlenmiş.

En Uygun Kredi Faiz Oranları Ziraat Bankası

Kredileri müşterilerinin ihtiyaçlarına göre tüketici kredisi, arsa kredisi, eğitim kredisi gibi şekillendiren Ziraat Bankası bu ihtiyaçların faiz oranlarını da farklı yüzdeler olarak belirlemiş. En düşük faiz oranı ‘arsa kredisi’ altında veriliyorken en yüksek faiz oranı ise ‘masrafsız tüketici kredisi’ adı altında veriliyor.

Banka ihtiyaç kredisi alan müşterilerine en fazla 60 ay vade tanıyor. Kefilsiz ve teminatsız olarak en fazla 100.000 liraya kadar kredi hizmeti veriyor. Fakat daha fazla miktarda kredi almak isteyen müşterilerine taşınmaz bir mali ipotek ettirmeleri halinde yardımcı oluyor.

İhtiyaç kredisi alacak müşterilerin kredi tutarının yüzde 0,05 oranında dosya masrafı olarak bankaya ödeme yapması gerekli. Ayrıca anlaşma gereği kredi alan müşterilere banka tarafından hayat sigortası da yapılmaktadır.

Başvuru seçeneklerinin bir hayli fazla olduğu Ziraat Bankası’nda ihtiyaç kredisi başvuru alımları devam ediyor. Şuanda banka şubelerinden, internet şubesinden, Ziraat Mobil Uygulaması üzerinden ve çağrı merkezlerinden başvuru alımları yapılıyor.

Ziraat Bankası 10.000 TL İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Ziraat Bankası’ndan 10.000 Türk Lirası tutarında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız halinde;

 • 12 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 940,26 TL,
 • 24 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 532,22 TL,
 • 48 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 319,95 TL,
 • 60 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 281,35 TL’ye tekabül ediyor.

Ziraat Bankası 20.000 TL İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Ziraat Bankası’ndan 20.000 Türk Lirası tutarında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız halinde;

 • 12 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 1.880,52 TL,
 • 24 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 1.046,43 TL,
 • 48 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 639,89 TL,
 • 60 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 562,62 TL’ye tekabül ediyor.

Ziraat Bankası 50.000 TL İhtiyaç Kredisi Ödeme Planı

Ziraat Bankası’ndan 50.000 Türk Lirası tutarında ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız halinde;

 • 12 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 4.701,31 TL,
 • 24 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 2.616,08 TL,
 • 48 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 1.599,73 TL,
 • 60 ay vade seçeneğinde aylık taksit tutarı 1.406,54 TL’ye tekabül ediyor.

Banka tarafından sunulan kredi faiz oranları, krediye başvuru yapan kişilerin sahip oldukları aylık gelir durumları, önceki dönemlerdeki kredi ve kredi kartı ödeme hareketleri, faturalara ve ödeme sözlerine olan sadakat gibi birçok değişken eşliğinde değişmektedir.


Bu içerikte yer alan kredi faiz oranları ve hesaplamaların tamamaı; 01.Mart.2019 tarihinde https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/tuketici-kredisi adresinde yer alan bilgiler ışığında hazırlanmış, güncellenmiştir. Kredi başvurunuzu Ziraat Bankası’na ait resmi internet sitesi üzerinden ya da size en yakın Ziraat Bankası şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın