Halkbank 2. El Araçlar İçin Taşıt Kredisi

Bankalardan taşıt kredisi almak istediğinizde çoğu zaman karşınıza 2 farklı taşıt kredisi kampanyası çıkar. Bunlardan ilki sıfır araçlar için, ikincisi ise ikinci el araçlar için taşıt kredisidir. Banka krediyi ödeyene kadar aracınızı rehinde tutar. Dolayısıyla sıfır araçlar için taşıt kredisi faiz oranları çoğu zaman daha düşüktür. Ancak 2. El araçlar için de taşıt kredisi faiz oranlarının çok yüksek olduğunu söyleyemeyiz.

Halkbank Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyasından faydalanarak kredi çekmek istediğinizde karşınıza 2 farklı kredi kampanyası çıkar. Bu kampanyalardan ilki ikinci el araçlar için diğer ise sıfır araçlar için oluşturulan kampanyalardır. Eğer bir ikinci el araç satın almak için kredi çekerseniz çekmiş olduğunuz bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,27 olacaktır. Yüzde 1,27 kredi faiz oranıyla kredi çektiğinizde karşınıza esnek vade seçenekleri çıkıyor. Karşınıza çıkan vade seçenekleri 1 ay ile 48 ay arasında değişiyor. Çünkü Halkbank taşıt kredisi kampanyasından faydalanan kişiler en az 1 ay vade talep edebilirken en fazla 48 ay vade talep edebilirler.

Yeşil Işık Taşıt Kredisi kampanyasının 2. El araçlar için olan paketinden faydalandığınızda 30 bin liralık bir kredi çekerseniz bu kredi için 77 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir. Banka sizlerden çeşitli ek ücretleri de talep edebilir.

30 bin liralık bir taşıt kredisi aldığınızda bunun için 48 ay vade talep ederseniz 885 lira aylık ödeme yapmanız gerekir. Böylece aldığınız 30 bin liralık krediyi 4 yıl içinde toplamda 42 bin 517 lira olarak bankaya geri ödemeniz gerekir. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın