Ana SayfaEkonomiÇevre Dostu Projelerde Artış Sağlanacak

Çevre Dostu Projelerde Artış Sağlanacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye’de elektrikli otomobil imalatlarında teşviki artırma amaçlı desteler verilecek. Yeni yüzyıl teknolojilerini içeren hava taşıtı motorları, yeni rafineri sistemleri inşası, ilaç ve tıbbi cihaz üretimi konusunda yapılan Ar-Ge projelerine ve yatırımlarına teşvikler getirilecek. Yurt içindeki üretimlerde kapasite artışı sağlanmaya çalışılacak. 

  Açıklanan 2017 ile 2019 yıllarını kapsayan Orta Vadeli Program ile birlikte yeni düzenlemeler yapılacak. Bu düzenlemelerdeki temel amaç teknoloji seviyesinde artışa gidilerek verimlilik oranının maksimum düzeye ulaşması. Böylelikle uluslar arası düzeyde rekabet yarışında yer alabilme hedeflenecek. 

  Yeni düzenlemelerle birlikte katma değeri yüksek ürünlerin üretiminde ve geliştirilmesinde ciddi artışla görülecek. Ayrıca gen kaynaklarının korunmasında, ıslah çalışmaların artırılması ve geliştirilmesinde, nano teknoloji ile biyo teknoloji sektörlerinde çalışmalara daha fazla önem verilmesinde gerekli kurum kuruluş ve yatırımcılarla iş birliği yapılacak. 

  Çevre dostu projelerde artış sağlanacak

  Düzenlemelerle birlikte çevre dostu politika izlenecek. Bu bağlamda yeni iş sektörleri, gelir kaynakları, ürün ve teknolojilerin geliştirmesi için iş fırsatları ortaya çıkacak. Yurt içi ve yurt dışında yapılan petrol ve doğalgaz arama çalışmalarında fayda maliyet oranının yüksek seviyede olmasına dikkat edilecek. Linyit kömürü ve jeotermal gibi yerli kaynakların aranmasında ve üretilmesinde yürütülen çalışmalar en üst seviyeye kadar çıkarılacak. Kaya gazı başta olmak üzere yeni teknolojilere de önem verilerek yine fayda maliyet oranının yüksek seviyede olmasına dikkat ederek çalışmalar gerçekleştirilecek. 

  Yeni yatırımlara, imalat ile üretim sanayi sektörlerinde çalışmalar artırılacak. Bu çalışmalarla ihracatta yüksek pay politikasına kaldığı yerden devam edilecek. İhracat payı yüksek ürünler de üretimler artırılacak ve farklı pazar ağlarının aranmasına yönelik araştırmalar yapılacak. Bu sektörlerde yeni destek mekanizmaları oluşturularak hizmete sunulacak.  

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...