Ana SayfaEkonomiBP Türkiye'de Yatırımlarına Devam Edecek

BP Türkiye’de Yatırımlarına Devam Edecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  BP’nin Rafinaj ve Pazarlama CEO’su Tufan Erginbilgiç, Türkiye’den geri çekilme planlarının hiçbir zaman olmadığını ülkede daha geniş bir pazar ağı yakalamayı istediklerini söyledi. 

  Dünya geneli bir çok ülkede sıkıntılı günler geçiren BP’nin bu ülkelerden geri çekilmesi gündemde büyük yankılar uyandırmıştı. Bu ülkelerin arasında Türkiye’de yer alıyordu. Bu iddiaları yalanlayan ise BP’nin iki numarası konumunda bulunan Rafinaj ve Pazarlama CEO’su Tufan Erginbilgiç oldu. Erginbilgiç BP’nin Türkiye’den hiçbir zaman çekilmeyi düşünmediğini söyledi. 

  Türkiye’de daha fazla pazar ağına ulaşmak istiyoruz

  İstanbul’da düzenlenen 23’üncü Dünya Enerji Kongresi’nde konuşan Erginbilgiç: ” Planlarımız dahilinde Türkiye genelinde daha fazla büyümek istiyoruz. Düzenlemelerin de çıkması ile birlikte ülkeye daha fazla ürün getireceğiz. İleriki zamanlarda Türkiye’deki piyasalarda daha rekabetçi ve serbest piyasa koşullarına uygun bir ortam olursa bizde ürün portföyümüzü geliştirerek daha büyük pazar ağı yakalamaya çalışacağız. 

  TANAP ve Güney Gaz Koridoru projelerinde BP yüzde 12 oranı ile ortaklığı bulunmaktadır. Bunlar BP için çok önemli projeler. Hatta sektördeki lider projelerden ikisi. 45 milyar dolarlık bir rakamdan bahsediyoruz. Bu rakam gerek bizim için gerekse de sektör için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesidir. Şuanda Güney Gaz Koridoru projesinin yüzde 83’ü bitmiş vaziyette. TANAP’ta ise zamanlama panelinde gidilme planları yapılıyor. TAP’ta da yüzde 20 oranında hisselerimiz mevcut. Bu projeler bizim şirket olarak iş hacmimizi artırıyor ve büyümemize fayda sağlıyor.  

  Gerek TANAP gerekse de Türk Akımı projeleri Türkiye’nin doğalgaz ticaret sektöründe lider bir merkez ülke olması yolunda emin adımlarla ilerlemesini sağlıyor. Jeopolitik konumu nedeni ile Türkiye çok ciddi bir merkez halinde. Bu sebeple doğalgaz sektörünü lideri olmasını hakkediyor.  

  Son zamanlarda Türkiye enerji sektöründe kömür ve yenilenebilir enerji ürünlerine yönelim göstermiş vaziyette. Fakat doğalgazdan hiçbir zaman vazgeçeceğini düşünmüyoruz.  

  Geçtiğimiz aylara nazaran petrol fiyatlarında da ciddi artışlar görülmeye başlandı. Artışlar kaldığı yerden devam edecektir. Fakat belirli bir tavanın olacağına inanıyoruz. Şu anlık bu tavan fiyatını kestirmek oldukça güç. 70 dolarlık seviyeye kadar çıkış yapacağı bizim tahminlerimiz arasında yer alıyor. 2008’de de bu hızda yükselme yaşanmıştı. Fakat daha sonra hızlı bir düşüş gerçekleşmişti. Bunun sebebi o zaman yaşanan küresel çaptaki finansal krizdi. ” dedi. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.