Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Kurumu tarafından 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavının saati değiştirildi. KPSS orta öğretim sınav saatinin 10:00 olarak değiştirilmesi ÖSYM tarafından Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Daha önceden 9:30 olarak açıklanan sınav saatinin 10:00 olacağı kesin olarak bildirildi. 2 yılda bir defa yapılan sınavın diğer adı ( çift yıl sınavı) olmaktadır. Öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri devam ederken, ÖSYM tarafından yapılan sınav saati değişikliği yeni bilgiler arasına kaydedildi. 

KPSS Ortaöğretim Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak?

KPSS Ortaöğretim sınavı için 9-24 Ağustos 2016 tarihlerinde ÖSYM bürosuna başvurarak kayıt yaptıran öğrencilerin, heyecanlı bekleyişleri 20 Kasım 2016 tarihinde yerini umutlu bir bekleyişe bırakacak. 2016 KPSS Önlisans düzeyinde sınava girecek olacak öğrenciler ise, 16 Ekim 2016 Pazar günü sınava girecekler. Ortaokul düzeyinde olan öğrenciler ise, 20 Kasım tarihinde sınava girmiş olacaklar. Adayların sınava girerken yanında bulundurması gereken belgeler vardır. Sınava girecek olan adayların sınava girecekleri yeri gösteren sınav giriş belgeleri, T.C Kimlik numaraları ve aday şifreleri olmaktadır. Bilgileri ÖSYM’ nin resmi internet adresinden temin edilecektir. Alınacak puana göre atanacak olan adayların heyecanlı bekleyişleri 20 Kasım tarihinde son bulacaktır. 

KPSS Ortaöğretim Sınav Süresi 

KPSS sınav süresi 2 saat olacaktır. Bu süre içinde toplam 120 soru cevaplanması gerekmektedir. Adaylara sorulacak olan sorular Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri olarak uygulanacaktır. Sınava girecek olan adayların, ÖSYM tarafından resmi sitede yayınlanacak olan giriş yerlerini öğrenmeleri istenmektedir. Sınav tarihinden bir gün önce sınav yerlerinin görülmesi tavsiye edilmektedir.ÖSYM resmi adresinde belirlenmiş olan sınav giriş belgesinin çıktısının alınması gerekiyor. ÖSYM’den gelen resmi bilgiler doğrultusunda, sayfamızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 18 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.