KPSS Ortaöğretim Sınav Saati Değişti!

Google Haberlere Abone Ol:

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Kurumu tarafından 20 Kasım 2016 tarihinde yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavının saati değiştirildi. KPSS orta öğretim sınav saatinin 10:00 olarak değiştirilmesi ÖSYM tarafından Twitter hesabı üzerinden duyuruldu. Daha önceden 9:30 olarak açıklanan sınav saatinin 10:00 olacağı kesin olarak bildirildi. 2 yılda bir defa yapılan sınavın diğer adı ( çift yıl sınavı) olmaktadır. Öğrencilerin heyecanlı bekleyişleri devam ederken, ÖSYM tarafından yapılan sınav saati değişikliği yeni bilgiler arasına kaydedildi. 

Başlıklar

KPSS Ortaöğretim Sınavı Hangi Tarihte Yapılacak?

KPSS Ortaöğretim sınavı için 9-24 Ağustos 2016 tarihlerinde ÖSYM bürosuna başvurarak kayıt yaptıran öğrencilerin, heyecanlı bekleyişleri 20 Kasım 2016 tarihinde yerini umutlu bir bekleyişe bırakacak. 2016 KPSS Önlisans düzeyinde sınava girecek olacak öğrenciler ise, 16 Ekim 2016 Pazar günü sınava girecekler. Ortaokul düzeyinde olan öğrenciler ise, 20 Kasım tarihinde sınava girmiş olacaklar. Adayların sınava girerken yanında bulundurması gereken belgeler vardır. Sınava girecek olan adayların sınava girecekleri yeri gösteren sınav giriş belgeleri, T.C Kimlik numaraları ve aday şifreleri olmaktadır. Bilgileri ÖSYM’ nin resmi internet adresinden temin edilecektir. Alınacak puana göre atanacak olan adayların heyecanlı bekleyişleri 20 Kasım tarihinde son bulacaktır. 

KPSS Ortaöğretim Sınav Süresi 

KPSS sınav süresi 2 saat olacaktır. Bu süre içinde toplam 120 soru cevaplanması gerekmektedir. Adaylara sorulacak olan sorular Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri olarak uygulanacaktır. Sınava girecek olan adayların, ÖSYM tarafından resmi sitede yayınlanacak olan giriş yerlerini öğrenmeleri istenmektedir. Sınav tarihinden bir gün önce sınav yerlerinin görülmesi tavsiye edilmektedir.ÖSYM resmi adresinde belirlenmiş olan sınav giriş belgesinin çıktısının alınması gerekiyor. ÖSYM’den gelen resmi bilgiler doğrultusunda, sayfamızda sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...