Emekliye 48 Ay Vadeli Faizsiz Kredi

0

Emekli vatandaşlar için faizsiz kredi çalışmaları yapılıyor. Emeklilerin ihtiyaçlarını karşılama amaçlı yürütülen bu çalışmaya göre emekliye faizsiz kredi veren bankalar belirlenmeye çalışılıyor. Öncelikli olarak kamu bankalarında yapılacak olan bu uygulamanın bazı özel bankalarda da anlaşmalarla başlatılacak olan kampanyalar olabilecek. 

Faizsiz kredinin vade süresinin 48 ay olarak belirleneceği konuşuluyor. Çalışmaların hızlı bir şekilde gerçekleştiği ve kısa süre içerisinde hayata geçerek emekli vatandaşların bundan yararlanması uğraşları sürüyor. Emekliler ise bu haberi duyunca oldukça memnun göründüler. Onlarda çalışmaların bir an önce bitip uygulamaya konulmasını bekliyorlar.  

Emekliler faizsiz kredi başvurusunu nasıl yapacak? Ödemeler nasıl gerçekleşecek? 

Emeklilere verilecek olan 48 ay vadeli faizsiz kredi için başvuru şartları ve geri ödeme planlarının oldukça kolay bir şekilde yapılması için görüşmeler sürüyor. 48 ay vadeli faizsiz kredi almak isteyen emekli vatandaşlar öncelikle kredi almak istedikleri bankaya müracaat ederek burada bir hesap açtırmaları gerekli. Ardından emekli maaşlarını bu bankaya taşımaları gerekiyor. Kredi başvurusunda bulunarak kabul görülmeli halinde krediyi hemen alabilecekler. Kredi taksitleri de belirlenen koşullarla emekli maaşlarından otomatik olarak ödenecek.  

Hangi bankalarda bu kampanya gerçekleşecek? Kredilerdeki üst limit nedir? 

Bir çok bankada yapılan kampanyalarda emeklileri büyük çoğunluğu gerek yaş gerekse de mevcut gelir durumları sebebiyle yararlanamıyorlardı. Yeni uygulama ile 48 ay vadeli faizsiz kredi alma imkanlarına sahip olacaklar. Uzun vade süresi ile rahat bir şekilde ödeme yapabilecek olan emeklilerin alacakları bu kredide hiçbir şekilde faiz olmayacak.  

Şu anlık üst limitler hakkında net bir bilgi yer almasa da emekliler ihtiyaçlarını giderme amaçlı diledikleri oranlarda kredi alma imkanına sahip olacaklar. Fakat söylentilere göre emekliler maaşlarının 3 ile 10 katı arasındaki tutar değerine kadar kredi alabilecekler.  

Kredi alma koşullarını da mümkün olduğunca kolaylaştırma düşünülüyor. Bankalarla süren görüşmelerin neticesine göre kısa sürede hangi bankalarda emekliye faizsiz kredi kampanyasının yer alacağı duyurulacak. Daha çok kamu bankalarında yer alması beklenen bu kampanyanın bazı özel bankalar tarafından da sıcak bir tutumla karşılandığı biliniyor.  

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın