ICBC Turkey Bank’tan Hesaplı Kredi!

0

Türkiye piyasasına yeni giriş yapmış olan ICBC Bank, avantajlı faiz oranları sunarak müşteri portföyünü genişletmeyi amaçlıyor. Bu kapsamda iki çeşit ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşterinin karşısına çıkan bankada en düşük faiz oranı 1,09 olarak belirlenmiştir.

ICBC Turkey Bank Hesaplı Kredi ismini verdiği kampanyasında müşterilerine seçim yapma imkanı tanımaktadır. İlk seçenekte üzerinize tapu kaydı olan evinizi ipotek ettirerek teminatlı kredinizi hem daha yüksek tutarlı, hem de daha uygun faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Bu seçenekteki faiz oranı 1,09. İkinci seçenek ise teminatsız kredi. Bu seçenekte herhangi bir teminat istenmemektedir. Bu nedenle birinci seçeneğe göre kullanabileceğiniz kredi miktarı banka tarafından daha düşük miktarlarda tutulmuştur. Faiz oranı da ilk seçeneğe göre bir miktar yükseltilerek 1,15 olarak tayin edilmiştir.

Üst Limit 500.000 Türk Lirası

Kampanya kapsamında teminatlı kredi için 500.000 Türk Lirası’na kadar kredi kullanılabilirken, teminatsız kredi için kullanılabilecek azami tutar 100.000 Türk Lirasıdır. ICBC Turkey Bank Hesaplı Kredi için tahsis ücretini binde beş olarak belirlemiştir. Hesaplı Kredi’de hayat sigortası yaptırılması zorunludur. Ayrıca teminatlı hesaplı kredi kullanacak müşteriler için ipotek ettireceği evin DASK(zorunlu deprem ve doğal afet sigortası) ve konut sigortalarının yaptırılması mecburidir. Bu şart teminatsız kredi de aranmamaktadır.

İlginizi Çekebilir:  ICBC Turkey Çağrı Merkezi Uzmanı Alımı Yapıyor!

Teminatlı Hesaplı Kredi de 48 ay vadeye kadar ihtiyaç kredi imkanı banka tarafından tanınmıştır. Teminatsız Hesaplı Kredi de ise bu süre 3 yıla, yani 36 aya düşmektedir.

Başvuru Sırasında Gerekli Belgeler

Başvuru Sahibi ve Kefil için;

Kimlik belgesi fotokopisi

Gelir belgesi:

Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosunun fotokopisi,

Serbest meslek sahipleri için vergi levhası ve Ticaret Sicil Gazetesi, diğer gelir belgeleri,

Gayrimenkul sahipleri için tapu/kira kontratı fotokopisi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın