Ana SayfaKredilerHSBC Ev Kredisi Faiz Oranını 1’in Altına Çekti!

HSBC Ev Kredisi Faiz Oranını 1’in Altına Çekti!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye’de konut sektörü en hızlı büyüyen sektörler arasında başı çekmektedir. İnşaat sektörünün lokomotif görevi yaptığı ülkemizde, bunu dikkate alan bankalar konut kredilerinde uygun faiz imkanı sunmak için rekabet halindeler. HSBC’de bu rekabete mortgage(konut kredisi) faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekerek dahil oldu.

  HSBC 5 yıla kadar olan konut kredilerinde faiz oranlarını 0,99 seviyesine indirdi. 60 ay vadeye kadar geçerli olacak bu oran, vade uzadıkça artış göstermektedir. Banka 60-120 ay (5-10 yıl) arası vadedeki faiz oranını 1,06 olarak tayin etmiş durumdadır. Vade süresine bağlı olmaksızın konut kredisi için kredi tahsis ücreti yüzde 5 olarak belirlenmiştir. Kullanılan kredinin süre ve miktarı tahsis ücretinde herhangi bir artış ya da azalışa sebebiyet vermemektedir.

  Kampanya kapsamında 165 Türk Lirası ipotek tesis ücreti mevcuttur. Ayrıca 600 Türk Lirası Ekspertiz ücreti de müşteri yükümlülükleri arasındadır. Ekspertiz ücreti konutun metrekaresine, lokasyonuna ve tipine göre farklılık arz edebilmektedir.

  Başvuru Sırasında Gereken Belgeler

  Banka tarafından bu krediye başvurmak için istenilen belgeler şu şekilde belirtilmiştir.

  Kimlik belgesi (Türk uyruklu gerçek kişiler için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi).

  Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası).

  Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi.

  Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefonu faturasının aslı (Faturalar, kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)

  Son aya ait SGK bildirgesi.

  Talep edilen kredi koşullarına göre ek belgeler ve teminatlar istenebilir. Banka tarafından ekstra kefil istenmesi durumunda aynı belgeler kefiliniz için de geçerlidir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.