HSBC Ev Kredisi Faiz Oranını 1’in Altına Çekti!

0

Türkiye’de konut sektörü en hızlı büyüyen sektörler arasında başı çekmektedir. İnşaat sektörünün lokomotif görevi yaptığı ülkemizde, bunu dikkate alan bankalar konut kredilerinde uygun faiz imkanı sunmak için rekabet halindeler. HSBC’de bu rekabete mortgage(konut kredisi) faiz oranlarını yüzde 1’in altına çekerek dahil oldu.

HSBC 5 yıla kadar olan konut kredilerinde faiz oranlarını 0,99 seviyesine indirdi. 60 ay vadeye kadar geçerli olacak bu oran, vade uzadıkça artış göstermektedir. Banka 60-120 ay (5-10 yıl) arası vadedeki faiz oranını 1,06 olarak tayin etmiş durumdadır. Vade süresine bağlı olmaksızın konut kredisi için kredi tahsis ücreti yüzde 5 olarak belirlenmiştir. Kullanılan kredinin süre ve miktarı tahsis ücretinde herhangi bir artış ya da azalışa sebebiyet vermemektedir.

Kampanya kapsamında 165 Türk Lirası ipotek tesis ücreti mevcuttur. Ayrıca 600 Türk Lirası Ekspertiz ücreti de müşteri yükümlülükleri arasındadır. Ekspertiz ücreti konutun metrekaresine, lokasyonuna ve tipine göre farklılık arz edebilmektedir.

Başvuru Sırasında Gereken Belgeler

Banka tarafından bu krediye başvurmak için istenilen belgeler şu şekilde belirtilmiştir.

Kimlik belgesi (Türk uyruklu gerçek kişiler için, T.C. Nüfus Cüzdanı, T.C. Sürücü Belgesi veya Pasaport, yabancı uyruklu gerçek kişiler için Pasaport ve Oturma İzni Belgesi).

Gelir belgesi (Ücretli çalışanlar için son aya ait maaş bordrosu, maaş bordrosu firma antetli kağıdına düzenlenmiş ise firmanın imza sirküleri, serbest meslek sahipleri için vergi levhası).

Serbest meslek/işletme sahiplerinden ticaret sicil gazetesi.

Başvuru formunda belirtilen ev adresine ait, son dönem elektrik, su, doğalgaz veya telefon/cep telefonu faturasının aslı (Faturalar, kişinin kendi adına düzenlenmiş olmalıdır.)

Son aya ait SGK bildirgesi.

Talep edilen kredi koşullarına göre ek belgeler ve teminatlar istenebilir. Banka tarafından ekstra kefil istenmesi durumunda aynı belgeler kefiliniz için de geçerlidir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın