Fibabanka 20 Bin TL 2. El Taşıt Kredisi

0

Fibabanka 20 Bin TL Araç Kredisi
Fibabanka hem yeni araçlar hem de eski araçlar için taşıt kredisi veriyor. Ancak bankanın verdiği taşıt kredisi kampanyası her marka araç için geçerli olmayabilir. Bu nedenle kredi başvurunuz esnasında almak istediğiniz aracın marka ve modelini de bildirmeniz gerekiyor. Belli bir yaşı geçen ikinci el arabalar için taşıt kredisi çekmeniz mümkün değildir. Bu kural arabanın marka ve modeline göre değişiklik gösteriyor.
Fibabanka’dan alabileceğiniz taşıt kredisi iki farklı şekilde düzenlenmiştir. Bu kredi paketlerinden ilki sıfır araçlar için belirlenmişken ikincisi ikinci el arabalar için belirlenmiştir. İkinci el arabalar için taşıt kredisi almak istediğinizde, 20 bin lirayı 48 ay vadede çekmek isterseniz kredi faiz oranı 1,49 olacaktır. 1,49 faiz oranıyla alabildiğiniz bu kredi paketi için 100 liralık kredi tahsis ücretini de peşinen ödemeniz gerekiyor.
Kredi için sizlerden hayat sigortası, araç sigortası gibi sigortaların primlerini ödemeniz de talep edebilir. Fibabanka 3. kişilere ödenen tüm masrafları krediyi çeken müşterilerine yansıtıyor.
Kredi için yaptırdığınız sigortaların bedelleri taksitlere dâhil edilmeyecektir. Dolayısıyla sigorta prim miktarlarını peşin olaran Fibabanka’ya ödemeniz gerekiyor diyebiliriz. 
Eğer 20 bin liralık ikinci el taşıt kredisi alırsanız Fibabanka’dan 48 aya kadar vade talep edebilirsiniz. Çünkü kredi için belirlenen vade seçenekleri 1 ay ile 48 ay arasında değişiyor. 20 bin liralık bu ihtiyaç kredisi paketi için 48 ay vade talep etmeniz durumunda her ay bankaya 624 lira ödeme yapmanız gerekir. 29 bin 913 liralık toplam ödeme yaptığınızda Fibabanka’ya olan kredi borcunuzun tamamını ödemiş olursunuz. Kredi başvurusu için sizlerden birtakım belgeler talep edileceği için bu başvuruyu sadece Fibabanka şubelerinden yapabilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın