Ana SayfaKredilerZiraat Bankası Bireysel İşyeri Kredisi

Ziraat Bankası Bireysel İşyeri Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Kendi işini kurmak isteyen, ancak bunun için gerekli finansmanı sağlayamayan kişiler için Ziraat Bankası avantajlı bir kampanya duyurdu. Bireysel İşyeri Kredisi ile banka küçük esnafın gözdesi olmak adına önemli bir adım atmış durumda.

  Yatırım amaçlı olarak iş yeri (düğün salonu, ofis, büro, dükkân, mağaza, muayenehane vb.) almak ve kendi işyerinin sahibi olmak isteyenler için kampanya kapsamında 120 aya kadar vade seçeneği sunulmuştur. Bireysel İşyeri Kredisi’nde minimum vade banka tarafından 60 ay olarak belirlenmiştir.

  60 ay vadeli kullanılacak Bireysel İşyeri Kredisi için müşteriler aylık 1,09 faiz oranından nakit elde edebileceklerdir. 60 ay vadeli 100.000 Türk Lirası kredi kullanımında aylık taksit tutarı 2300 Türk Lirası olacaktır.

  Uzun Vade Faizi Artırıyor

  120 ay vadeli İşyeri Kredisi’nde faiz oranı uzayan vadeyle doğru orantılı olarak artış göstererek 1,16 seviyesine çıkmıştır. 120 ay vadeli olarak 100.000 Türk Lirası kredi kullanarak işyeri sahibi olmayı hayal eden müşterilerin kredi geri ödemesinde aylık olarak karşılaşacakları taksit miktarı 1600 Türk Lirasıdır. Kredi tashih ücreti her iki vade için de kullanılan kredi tutarının binde 5’i oranındadır. Bu miktar 100.000 Türk Lirası için 500 Türk Lirasına tekabül eder.

  Bireysel İşyeri Kredisi kullanılabilmesi için alınması düşünülen gayrimenkulün toplam alış bedelinin yüzde 25’i müşteride nakdi olarak bulunmalıdır. Bunun nedeni Ziraat Bankası’nın bu kredide gayrimenkul değerinin azami yüzde 75’ine kadar kredi veriyor olmasıdır. Bununla birlikte kredi kullanımının akabinde banka verdiği krediye karşılık olarak gayrimenkule ipotek koyacaktır. Ziraat bankası gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden ayrıca kefil de isteyebilmektedir.

  Kredi vadesi boyunca hayat sigortası, işyeri sigortası ve DASK (Deprem ve Doğal Afet) yaptırmak banka tarafından mecburi tutulmuştur. Bu poliçelerin ücretleri de müşterilere ayrıca yansıtılacaktır.

  Bireysel İşyeri Kredisi kullanımı için gerekli yasal belgeler tanzim edilerek en yakın Ziraat Bankası şubesi ile görüşülmelidir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.