Ziraat Bankası Bireysel İşyeri Kredisi

Google Haberlere Abone Ol:

Kendi işini kurmak isteyen, ancak bunun için gerekli finansmanı sağlayamayan kişiler için Ziraat Bankası avantajlı bir kampanya duyurdu. Bireysel İşyeri Kredisi ile banka küçük esnafın gözdesi olmak adına önemli bir adım atmış durumda.

Yatırım amaçlı olarak iş yeri (düğün salonu, ofis, büro, dükkân, mağaza, muayenehane vb.) almak ve kendi işyerinin sahibi olmak isteyenler için kampanya kapsamında 120 aya kadar vade seçeneği sunulmuştur. Bireysel İşyeri Kredisi’nde minimum vade banka tarafından 60 ay olarak belirlenmiştir.

60 ay vadeli kullanılacak Bireysel İşyeri Kredisi için müşteriler aylık 1,09 faiz oranından nakit elde edebileceklerdir. 60 ay vadeli 100.000 Türk Lirası kredi kullanımında aylık taksit tutarı 2300 Türk Lirası olacaktır.

Uzun Vade Faizi Artırıyor

120 ay vadeli İşyeri Kredisi’nde faiz oranı uzayan vadeyle doğru orantılı olarak artış göstererek 1,16 seviyesine çıkmıştır. 120 ay vadeli olarak 100.000 Türk Lirası kredi kullanarak işyeri sahibi olmayı hayal eden müşterilerin kredi geri ödemesinde aylık olarak karşılaşacakları taksit miktarı 1600 Türk Lirasıdır. Kredi tashih ücreti her iki vade için de kullanılan kredi tutarının binde 5’i oranındadır. Bu miktar 100.000 Türk Lirası için 500 Türk Lirasına tekabül eder.

Bireysel İşyeri Kredisi kullanılabilmesi için alınması düşünülen gayrimenkulün toplam alış bedelinin yüzde 25’i müşteride nakdi olarak bulunmalıdır. Bunun nedeni Ziraat Bankası’nın bu kredide gayrimenkul değerinin azami yüzde 75’ine kadar kredi veriyor olmasıdır. Bununla birlikte kredi kullanımının akabinde banka verdiği krediye karşılık olarak gayrimenkule ipotek koyacaktır. Ziraat bankası gerekli gördüğü durumlarda müşterilerinden ayrıca kefil de isteyebilmektedir.

Kredi vadesi boyunca hayat sigortası, işyeri sigortası ve DASK (Deprem ve Doğal Afet) yaptırmak banka tarafından mecburi tutulmuştur. Bu poliçelerin ücretleri de müşterilere ayrıca yansıtılacaktır.

Bireysel İşyeri Kredisi kullanımı için gerekli yasal belgeler tanzim edilerek en yakın Ziraat Bankası şubesi ile görüşülmelidir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...