Ana SayfaKredilerDenizbank Ve PTT’den Emekliye Ortak Kredi

Denizbank Ve PTT’den Emekliye Ortak Kredi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Ülkemizdeki emeklilerin durumunu göz önünde bulunduran Denizbank ve PTT, emekli maaşlarını PTT şubelerinden alan vatandaşlar için güç birliği yaptı. PTT’den emekli maaşlarını alan müşteriler avantajlı oranlardan kredi kullanma imkanına sahip olacaktır.

  Kredi başvurusu için ek hiçbir belge talep edilmeyen kampanyada, emeklilerin sadece kimlikleriyle PTT Şubelerine başvurmaları yeterli olmaktadır. Emekli maaşını PTT’den alanlara 12 aydan 48 aya kadar varan vade imkanları sunan kredi kapsamında müşterilere ayrıca kredi tahsis ücreti yansıtılmayacağı da bildirilen detaylar arasındadır.

   Anında 36.000 Türk Lirası Kredi İmkanı

  Kampanyadan yaralanmak isteyen müşteriler minimum 1.000 Türk Lirası, maksimum ise 36.000 Türk Lirasına kadar kredi kullanabileceklerdir. Kampanya kapsamında emeklilere uygulanacak faiz oranı tayin edilirken vade süresine göre değil, çekilecek miktara göre bir derecelendirme uygun görülmüştür.

  Emekli maaş müşterisi kampanya kapsamında 2.000 Türk Lirası altında bir miktarda kredi kullanmak isterse karşı-karşıya kalacağı faiz oranı yüzde 1,75. Müşteri çekeceği tutarı 2.000 Türk Lirası ve üzerinde bir miktar olarak belirlerse faiz yükü 1,75’den 1,59 oranına iniyor.

  Üst Sınır 80 Yaş, Alt Sınır Yok!

  Denizbank ve PTT işbirliğinde geliştirilen kampanya kapsamında bir de yaş sınırı bulunmaktadır. Kredi çekmek isteyen emekli maaş müşterisi mutlaka 80 yaşından gün almamış olmalıdır. İhtiyaç kredisinin azami vade süresi olan 48 aylık zaman dilimi de emeklinin yaşına göre düzenlenmektedir. Şöyle ki; 78 yaşında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen PTT maaş müşterisi 4 yıllık vade süresinden yararlanamamaktadır. Bu durumda müşteri 80 yaşına girmesine kalan süre kadar ( bu örnekte 2 yıl) vadeyle kredi kullanabilecektir. 80 yaş üstü vatandaşlara hayat sigortası yapılamadığı için böyle bir karar alınması zorunluluk arz etmiştir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...