3 İl İçin Özel Konut Kredisi

0

Şubesiz bankacılığın ülkemizdeki öncüsü Bankpozitif. İşlemlerin tamamının internet ortamında yapıldığı banka, Türkiye’de 3 ile özel konut kredisi finansmanı sağlama kararı aldı.

Sanal ortamda faaliyet gösteren Baankpozitif; İstanbul, Ankara ve İzmir’i kapsayan bir konut kredisi paketi hazırladı. Bu üç ilden herhangi birinde ev sahibi olmak isteyen “gerçek kişiler”  başvurusunu sanal alem üzerinden gerçekleştirebilmektedirler.

Bu noktada dikkat çeken bir nokta da kredinin hem sadece bu üç ili kapsaması ve hem de krediden tüzel kişilerin yani kurumların yararlanamamasıdır.

Konut Minimum 100.000 Türk Lirası Olmalı

Şubesi olmayan bankpozitif; bu sayede kira, fatura ve eleman masrafını minimum düzeyde tutarak müşterilerine daha cazip oranlardan kredi verme imkanına sahip. Bankpozitif’in avantajlı oranlarını kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise almak istedikleri konutun değerinin minimum 100.000 Türk Lirası olmasıdır. Zira banka bu tutarın altında değeri olan gayrimenkullerin alış-satışında finansman desteği sağlamamaktadır.

Bununla birlikte inşaat halinde yahut kooperatif tarafından henüz tamamlanmamış konutlar için de Bankpozitif likidite imkanı sunmamaktadır. Alınacak evin tamamlanmış ve kullanılabilir durumda olmasını şart koşmaktadır. Bu durum ekspertiz raporuyla sabit olmalıdır.

Faiz Oranı 0,99 ile 1,15 Bandında

Konut almak isteyen müşterileri için Bankpozitif 1 aydan 120 aya kadar çeşitli vade seçenekleri sunmaktadır. 1aydan 24 ay vadeye kadar konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bankanın avantajlı faiz oranı olan 0,99’dan yararlanabilirler. Daha uzun vadeye ihtiyaç duyanlar için (25- 120 ay vade) ise faiz oranı 1,15 seviyesine çıkmaktadır.

Banka konut kredisi kullandırımlarında müşterilerinden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti kesintisi yapmaktadır. Ayrıca ortalama 500 Türk Lirası kadar ekspertiz ücreti, 100 Türk Lirası DASK (Deprem Ve Doğal Afet Sigortası) ve 150 Türk Lirası İpotek Tesis Ücreti de banka tarafından müşteriye yansıtılacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın