Ana SayfaKrediler3 İl İçin Özel Konut Kredisi

3 İl İçin Özel Konut Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Şubesiz bankacılığın ülkemizdeki öncüsü Bankpozitif. İşlemlerin tamamının internet ortamında yapıldığı banka, Türkiye’de 3 ile özel konut kredisi finansmanı sağlama kararı aldı.

Sanal ortamda faaliyet gösteren Baankpozitif; İstanbul, Ankara ve İzmir’i kapsayan bir konut kredisi paketi hazırladı. Bu üç ilden herhangi birinde ev sahibi olmak isteyen “gerçek kişiler”  başvurusunu sanal alem üzerinden gerçekleştirebilmektedirler.

Bu noktada dikkat çeken bir nokta da kredinin hem sadece bu üç ili kapsaması ve hem de krediden tüzel kişilerin yani kurumların yararlanamamasıdır.

Konut Minimum 100.000 Türk Lirası Olmalı

Şubesi olmayan bankpozitif; bu sayede kira, fatura ve eleman masrafını minimum düzeyde tutarak müşterilerine daha cazip oranlardan kredi verme imkanına sahip. Bankpozitif’in avantajlı oranlarını kullanarak ev sahibi olmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken bir diğer husus ise almak istedikleri konutun değerinin minimum 100.000 Türk Lirası olmasıdır. Zira banka bu tutarın altında değeri olan gayrimenkullerin alış-satışında finansman desteği sağlamamaktadır.

Bununla birlikte inşaat halinde yahut kooperatif tarafından henüz tamamlanmamış konutlar için de Bankpozitif likidite imkanı sunmamaktadır. Alınacak evin tamamlanmış ve kullanılabilir durumda olmasını şart koşmaktadır. Bu durum ekspertiz raporuyla sabit olmalıdır.

Faiz Oranı 0,99 ile 1,15 Bandında

Konut almak isteyen müşterileri için Bankpozitif 1 aydan 120 aya kadar çeşitli vade seçenekleri sunmaktadır. 1aydan 24 ay vadeye kadar konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler bankanın avantajlı faiz oranı olan 0,99’dan yararlanabilirler. Daha uzun vadeye ihtiyaç duyanlar için (25- 120 ay vade) ise faiz oranı 1,15 seviyesine çıkmaktadır.

Banka konut kredisi kullandırımlarında müşterilerinden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti kesintisi yapmaktadır. Ayrıca ortalama 500 Türk Lirası kadar ekspertiz ücreti, 100 Türk Lirası DASK (Deprem Ve Doğal Afet Sigortası) ve 150 Türk Lirası İpotek Tesis Ücreti de banka tarafından müşteriye yansıtılacaktır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.