Ana SayfaGündemBDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), iki yeni bankanın kurulması ve bir bankanın faaliyet göstermeye başlaması için onay verdiğini duyurdu.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu ilana göre iki yeni bankanın kurulması ve bir bankanın faaliyet göstermeye başlaması için gerekli izinlerin verildiği bilgisine yer verildi. Söz konusu bankalarsa piyasada merak konusu oldu.

BDDK Bankalara Onay Verdiğini Resmen Duyurdu!

BDDK Bankalara Onay Verdiğini Resmen Duyurdu!
BDDK Bankalara Onay Verdiğini Resmen Duyurdu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Resmî Gazete’de yeni ilan yayımlayarak iki yeni bankanın kurulması ve bir yeni bankanın faaliyet göstermeye başlamasına yönelik olarak onay verildiği resmen duyurmuş oldu.

Kurum tarafından verilen kararla; Ziraat Bankası ve iştiraklerinin iş birliğiyle 2,5 milyar TL’lik sermayeli Ziraat Dinamik Bankası’nı kurmaya karar verdi. Üstelik bu kuruluşun dijital bir banka niteliği taşıyacağına da dikkat çekildi.

O Bankanın Faaliyetleri için de Onay Verildi

Bununla beraber kurucu ortaklar olan Hardan Ayyed, Noor Ayyed, Mohammed Noori Ayyed, Veday Ayyed ve Vadeea Ayyed gibi isimler tarafından 600 milyon TL sermaye toplayarak Asır Yatırım Bankası A. Ş. isimli yeni bir banka kurma kararı verdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayımlanan Resmî Gazete’de bu banka için de onay verildiği bildirildi.

Diğer yandan elde edilen bilgilere göre Hayat Finans Katılım Bankası’nın faaliyet göstermeye başlaması için izin verildiği de duyuruldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...