Ana SayfaGündemBDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), iki yeni bankanın kurulması ve bir bankanın faaliyet göstermeye başlaması için onay verdiğini duyurdu.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu ilana göre iki yeni bankanın kurulması ve bir bankanın faaliyet göstermeye başlaması için gerekli izinlerin verildiği bilgisine yer verildi. Söz konusu bankalarsa piyasada merak konusu oldu.

BDDK Bankalara Onay Verdiğini Resmen Duyurdu!

BDDK Bankalara Onay Verdiğini Resmen Duyurdu!
BDDK Bankalara Onay Verdiğini Resmen Duyurdu!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Resmî Gazete’de yeni ilan yayımlayarak iki yeni bankanın kurulması ve bir yeni bankanın faaliyet göstermeye başlamasına yönelik olarak onay verildiği resmen duyurmuş oldu.

Kurum tarafından verilen kararla; Ziraat Bankası ve iştiraklerinin iş birliğiyle 2,5 milyar TL’lik sermayeli Ziraat Dinamik Bankası’nı kurmaya karar verdi. Üstelik bu kuruluşun dijital bir banka niteliği taşıyacağına da dikkat çekildi.

O Bankanın Faaliyetleri için de Onay Verildi

Bununla beraber kurucu ortaklar olan Hardan Ayyed, Noor Ayyed, Mohammed Noori Ayyed, Veday Ayyed ve Vadeea Ayyed gibi isimler tarafından 600 milyon TL sermaye toplayarak Asır Yatırım Bankası A. Ş. isimli yeni bir banka kurma kararı verdi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yayımlanan Resmî Gazete’de bu banka için de onay verildiği bildirildi.

Diğer yandan elde edilen bilgilere göre Hayat Finans Katılım Bankası’nın faaliyet göstermeye başlaması için izin verildiği de duyuruldu.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.