Ana SayfaGündemEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT’liler) Hak Kaybı Yaşamayacak!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT’liler) Hak Kaybı Yaşamayacak!

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanunu kapsamında başvurular 1,5 milyonu geçerken, 250 bin başvurunun süreci tamamlandı.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin açıklamada bulunarak Emeklilikte Yaşa Takılanlar kanunu çerçevesinde başvuru sayısının 1,5 milyonu aştığını ve 250 bin kişinin başvurularının tamamlandığını belirtti.  

Bakan Vedat Bilgin, emeklilik başvurularının başta deprem bölgesindeki afetzedeler olmak üzere başvuru sırasına göre işleme alındığını ifade etti. Bu doğrultuda EYT’lierin bu ay itibariyle maaş almaya başlayacaklarını da söyleyen Bakan Bilgin, en geç tarih olarak da mayıs ayına işaret etti.

Emekli Aylığı ve Bayram İkramiyesinde Hak Kaybı Olmayacak

Emekli Aylığı ve Bayram İkramiyesinde Hak Kaybı Olmayacak
Emekli Aylığı ve Bayram İkramiyesinde Hak Kaybı Olmayacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT ile alakalı olarak katıldığı bir televizyon programında bazı açıklamalarda bulundu. Emekliliği ah eden kişilerin aylık ve bayram ikramiyelerinin hesaplarına yatırılacağını, herhangi bir hak kaybının olmayacağını söyleyen Bilgin, bu süreçte önceliğin depremzedelere ve ilk başvuru yapanlara verildiğini aktardı. Nisan 15’ine kadar alacakların olduğunu, mayısta başvuranların tamamının ödeneceğini belirtti. Neredeyse 1,5 milyon insanın müracaat ettiğini, bu kişilerin aylığının başlanması için canla başla mücadele edildiğini de ekledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanların Süreci Mayıs’ta Tamamlanacak

Emeklilikte Yaşa Takılanların Süreci Mayıs’ta Tamamlanacak
Emeklilikte Yaşa Takılanların Süreci Mayıs’ta Tamamlanacak

Bakan Vedat Bilgin ayrıca açıklamalarında mayıs ayında Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) kanunu kapsamında başvuruda bulunan herkesin aylığının ödenmiş olacağını tahmininde bulunduğunu belirtti. Her ay ortalama olarak 35 bin kişiye emekli aylığı bağlandığını, şimdilerdeyse bu rakamın 300 bine ulaştığını söyleyen Bilgin, bugüne kadar tamamlanan işlem sayısının 250 binden fazla olduğunu da söyledi.

Açıklamalarında gerçekleştirilen yoğun çalışmalarla Nisan’ın 15’ine kadar çoğu başvurunun yetiştirileceğini söyleyen Bakan Vedat Bilgin, emeklilerin aylık bağlandığı gün maaşının hesabına yatacağını da ifade etti. Ayrıca ikramiyelerin bayram öncesinde yatırılacağını, bunun için tarihin belli olduğunu açıklamalarına ekledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.