Ana SayfaGündemCumhurbaşkanı Erdoğan, En Düşük Memur Maaşını Müjdeledi!  

Cumhurbaşkanı Erdoğan, En Düşük Memur Maaşını Müjdeledi!  

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamasında memurlara müjde verdi ve en düşük memur maaşının 22 bin TL seviyesine çıkarılacağını söyledi.

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Memur maaşlarına uygulanacak olan zam, son günlerde gündemi meşgul eden konular arasında yer alıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuya ilişkin önemli bir açıklamada bulunarak en düşük memur maaşı için memnun edecek düzeyde iyileştirme yapılacağından bahsetti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamasında yasalara göre memur maaşlarının altı ayda bir olmak üzere Ocak ve Temmuz’da düzenlendiğini, memura uygulanan maaş farkına ek olarak refah payını kendilerinin getirdiği hatırlattı. Daha öncesinde böyle bir uygulamanın olmadığını, yıl başında kamu çalışanlarının maaşına %13,5 refah payı ekleyerek %30 zam yaptıklarını da söyledi. Bu sayede 2002 yılında 392 TL en düşük memur maaşını yüzde 136 artırarak 12 bin TL’ye çıkardıklarını anlattı.  

En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak

En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak
En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL Olacak

Bugünkü açıklamasındaysa Erdoğan, en düşük memur maaşının 22 bin TL’ye çıkarılacağını duyurdu. Açıklamalarında refah payı artışını kendilerinin belirlediğini söyleyen Erdoğan, en düşük memur maaşını en düşük kamu işçisi maaşının altında bırakmayacak şekilde düzenleyeceklerini söyledi. En düşük maaşın 22 bin TL seviyesine çıkarılacağını da ekledi.

Açıklamalarını Hak-İş Genel Kurulu’nda yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücretle alakalı da bazı açıklamalarda bulundu. Göreve geldiklerinde asgari ücretin 124 dolar olduğunu hatırlatan Erdoğan, bugün 440 dolar olduğunu söyledi. 2002 yılında benzinin litre fiyatının 1,5 TL olduğunu, asgari ücretle 110 litre benzin alındığını, şimdilerdeyse 410 litre benzin alındığını da belirtti.

Zam Oranı Minimum Yüzde 50 Olabilir

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Görevlisi Tarkan Zengin de katılmış olduğu canlı yayın programında konuya ilişkin bazı açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Zengin, en düşük memur maaşı için uygulanacak olan zammın diğer meslek gruplarında da kademeli olarak gerçekleştirileceğini duyurdu. Bütün kamu çalışanları için yapılacak olan zam oranının en az yüzde 50 olacağı yönündeki tahmininden de bahsetti.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,242TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.

Burgan Bank, Genel Muhasebe Yetkilisi Alımlarına Başladı!

Burgan Bank, yayımladığı banka iş ilanları ile Finansal Yönetim Grubu bünyesinde görevlendirilmek üzere hızlı...