ÖSYM 2017 Sınav Takvimini Yayımladı!

0

2017 yılında yapılacak olan ÖSYM tarafından düzenlenen ALES, KPSS, DGS, LYS gibi sınavlara girecek olan adayların takip etmesi gereken 2017 sınav takvimi yayımlandı.

Sınav tarihleri, başvuru ve sonuç açıklanma tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. 2017 sınav takvimine göre ilk sınav 21 Ocak’ ta e-YDS 2017/1 sınav olacak. Üniversite adayları 12 Mart 2017 tarihinde Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecekler. 

10 Haziran’ da LYS Maratonu

YGS sınavına giren adaylardan taban baraj puanı olan 180 puanı alan adayların, başvurabilecekler Lisans Yerleştirme Sınavı 10 Haziran 2017 tarihinde yapılacak.

ÖSYM yapılacak olan sınav tarihleriyle birlikte, sınav tarihlerinin değişebileceğiyle ilgili adayları uyarıyor.

Bu nedenle ÖSYM’ de güncel gelişmelere bağlı olarak sınav takviminde güncelleme olabileceğini ve adayların girecekleri sınavlarla ilgili başvuru ve sonuç açıklama tarihlerini yakından takip etmeleri konusunda uyarıyor. Yapılacak güncel gelişmelere göre sınav takvimi bilgilerikamuoyuna ÖSYM tarafından duyurulacaktır. 

Baraj Puan 180

YGS sınavına girecek adayların taban puan barajı olarak 180 almaları gerekiyor. Barajı geçen öğrencilerin başvurabileceği Lisans Yerleştirme Sınavı 10 Haziran’ da LYS4 (Sosyal Bilimler) ile başlayacak. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın