Ana SayfaKariyerÖSYM 2017 Sınav Takvimini Yayımladı!

ÖSYM 2017 Sınav Takvimini Yayımladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2017 yılında yapılacak olan ÖSYM tarafından düzenlenen ALES, KPSS, DGS, LYS gibi sınavlara girecek olan adayların takip etmesi gereken 2017 sınav takvimi yayımlandı.

Sınav tarihleri, başvuru ve sonuç açıklanma tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. 2017 sınav takvimine göre ilk sınav 21 Ocak’ ta e-YDS 2017/1 sınav olacak. Üniversite adayları 12 Mart 2017 tarihinde Yükseköğretime Geçiş Sınavına girecekler. 

10 Haziran’ da LYS Maratonu

YGS sınavına giren adaylardan taban baraj puanı olan 180 puanı alan adayların, başvurabilecekler Lisans Yerleştirme Sınavı 10 Haziran 2017 tarihinde yapılacak.

ÖSYM yapılacak olan sınav tarihleriyle birlikte, sınav tarihlerinin değişebileceğiyle ilgili adayları uyarıyor.

Bu nedenle ÖSYM’ de güncel gelişmelere bağlı olarak sınav takviminde güncelleme olabileceğini ve adayların girecekleri sınavlarla ilgili başvuru ve sonuç açıklama tarihlerini yakından takip etmeleri konusunda uyarıyor. Yapılacak güncel gelişmelere göre sınav takvimi bilgilerikamuoyuna ÖSYM tarafından duyurulacaktır. 

Baraj Puan 180

YGS sınavına girecek adayların taban puan barajı olarak 180 almaları gerekiyor. Barajı geçen öğrencilerin başvurabileceği Lisans Yerleştirme Sınavı 10 Haziran’ da LYS4 (Sosyal Bilimler) ile başlayacak. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...