Türkiye Ekonomi Bankası konut kredisi kullanmak isteyenler için müjde niteliğinde bir kampanya yayımladı.  Kira öder gibi ev almak isteyenler için bütün vade seçeneklerinde faiz oranı 0,97!

Banka tarafından duyurulan konut finansmanı kredisi kampanyası bünyesinde büyük avantajlar barındırmaktadır. Geniş vade seçenekleri ve sabit faiz oranı ile öne çıkan kampanyadan yararlanmak mümkün.

Bütün Vadelerde Oran 0,97!

Gayrimenkul alımları için kullanılabilecek kredi uyarınca belirlenen faiz oranı aylık sadece 0,97 olarak belirtildi. 12 aydan 120 aya kadar vade seçenekleriyle kullanılabilen kredi için bütün vade seçeneklerinde aynı faiz oranı uygulanmaktadır. Türkiye Ekonomi Bankası müşterilerden kredi tahsis ücreti olarak kullanılan kredi miktarının binde 5’ini tahsil etmektedir. Dosya masrafı tutarı diğer banka konut kredileri ile bu bağlamda paralellik göstermektedir.

Türkiye Ekonomi Bankası’ndan 60 ay vade seçeneği ile 100.000 Türk Lirası kredi kullanan müşteri aylık 0,97 oranından yararlanacaktır. Bu durumda bankaya geri ödeyeceği aylık taksit tutarı 2.210 Türk Lirası olarak gerçekleşecektir. Toplamda bankaya yaklaşık 133.000 Türk Lirası ödeyecek olan müşterinin beş yıl sonunda ödediği faiz miktarı 33.000 Türk Lirasıdır. 5 yıl vadede 100.000 Türk Lirası için müşteriye yıllık yüzde 13 oranında maliyet yansıyacaktır.

Konut finansmanı kullandırımı için müşteriye banka tarafından hayat sigortası yapılacaktır. Sigorta bedeli “Uzun Süreli Kredi Koruma Hayat Sigortası primi” olup poliçe kredi vadesi boyunca geçerli olacaktır ve bedeli ortalama 1.700 Türk Lirasıdır. Bununla birlikte poliçe primi müşterinin yaşı, kredi taksit tutarı, cinsiyeti, kredi vadesine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kredi kullanacak müşterilerden ortalama 510 Türk Lirası ekspertiz ücreti Türkiye Ekonomi Bankası tarafından tahsil edilecektir. Ayrıca ipotek tesis ücreti olarak 200 Türk Lirası ücret de müşteriye yansıtılacaktır.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın