Ekim Ayında Emekli ol, Ekstra 300 TL Gelir Artışı Sağla!

0

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine ocak ayında düzenli olarak 100 TL’lik zam yapılmıştı. Bu zam 2016 Aralık ayına kadar devam edecek. Aralık ayının son gününe kadar SSK ve BAĞ-KUR’dan emekli olan herkes 100 TL’lik zammı hak edecek.

Her ay için ekstra olarak eklenen 100 TL’lik zam hükümet tarafından hayata geçirildi. Bu düzenleme emeklileri kapsamakla kalmayıp emekli olacak adaylarının da yüzünü güldürdü. 2016 yılı içerisinde emekli olacak vatandaşlarımıza zamdan yararlanma fırsatı doğmuş oldu. SSK ve BAĞ-KUR’dan 31 Aralık 2016 tarihine kadar emekli olan herkes bu 100 TL’lik zamdan yararlanabilecek.

Emekliliği 2017 yılına tekâmül eden vatandaşlar ise bu 100 TL’lik zamdan yararlanamayacak. 2016 yılı içerisinde emekli olan vatandaşlar ise diğer zamlara ilave olan ekstra zam ile yıllık bazda 1200 TL’lik gelir artışına sahip olacak. Şubat ayından itibaren emekli olanlar 1100 TL’lik gelir artışı sağlarken, Mart ayında emekli olanlar ise yalnızca 1000 TL’lik bir avantaj sağlamış olacak.

Ekim ayında emekliliği gerçekleşen vatandaşların ise 2016 yılına ait ekstra zammı 300 TL olmuş oluyor.
Bu ekstra zam sadece SSK ve BAĞ-KUR emeklilerini kapsıyor. Memur emeklileri bu düzenleme bazında ekstra zam hakkına sahip değildir.

emur emeklilerine hükümet 2015 yılının Eylül ayında 100 TL’lik ekstra bir zam hakkı tanımıştı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın