Ana SayfaGündemToplu Taşımada Kredi Kartı

Toplu Taşımada Kredi Kartı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mastercard arasında imzalanan anlaşma ile kent kartı bulunmayan vatandaşların artık toplu taşıma araçlarına kredi kartıyla seyahat edebilecekleri açıklandı. Türkiye’de ilk kez uygulanacak bu projede vatandaşların daha hızlı ve güvenli olarak toplu taşıma araçlarını kullanması önemseniyor.

  Mersin ilimizde yapılan bir toplantıda projenin uygulaması yapılırken, ilk denemesi de yapıldı. Toplantıda Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yasemin Bedir, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Şube Müdürü Yakup Kurt ile kurumdaki bazı yetkililer birleşti. Genel Müdür Yasemin Bedir ve Ulaşım Planlama Şube Müdürü Yakup Kurt’un tanıtımlarının sonrasında konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, toplu taşıma araçlarında hala devam eden bir kent kart uygulamaları olduğunu belirtti. Kent kart uygulamasını sürdüren firma ile Mastercard arasında imzalanan protokol ile vatandaşlara çok yönlü kolaylıklar sağlandığını belirten Başkan, “Bundan sonra kredi kartı olanlar yanında kent kart olmasa dahi kredi kartları ya da mobil cüzdanlarıyla otobüsteki okuyuculara okutarak ödemelerini yapabileceklerdir. Ayrıca haftanın belirli günlerinde tüm otobüs hatlarında ücretsiz ulaşım hizmeti de sağlanacaktır. Mersinli vatandaşlarımız tıpkı Chicago, Londra gibi dünyanın büyük kentlerinde olduğu gibi artık toplu taşıma hizmetlerinde kredi kartını rahatça kullanabileceklerdir” diye konuşmasında belirtti.

  “Proje Ülkemizde İlk Kez Uygulanacak”

  Bu uygulamanın Türkiye’de bir ilk olacağını vurgulayan Belediye Başkanı Kocamaz, “Vatandaşı kent kart ile uğraşma zahmetinden kurtaran, ayrıca ödeme işlemini daha seri ve bir o kadar da güvenli kılan bu proje dünyanın çok az ülkesinde, kentinde gerçekleştirilmektedir. Ülkemizde de ilk defa Mersin ilinde uygulama şansı bulacaktır. Türkiye’de yaygınlaştıktan sonra başka şehirlere seyahat edecek olan Mersinliler gittikleri şehirlerdeki sistemlere yabancılık çekmeme, ceplerindeki kredi kartını toplu taşımalarda kullanabileceklerdir. Turizm cenneti olarak bilinen Mersin’de başka şehir ya da ülkelerden gelen ziyaretçilerimiz de bu uygulama sayesinde toplu taşımada zorluk çekmeden kolayca faydalanabilecektir. Günlük hayatımızı oldukça kolaylaştıracak olan bu uygulamadaki temel amaç şehirdeki toplu taşımayı vatandaşlarımız için en basit ve seri bir hale getirmektir. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak vatandaşlarımızı bu yeni teknoloji ile buluşturuyor olmaktan büyük sevinç ve onur duyuyoruz. Bu çalışmada emeği geçen firma yetkililerine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...