Ülkemiz otomobil satışında Avrupa’da 6. Dünya’da ise 16. sırada bulunuyor. Otomobil pazarındaki bu canlılığı göz önünde bulunduran bankalar da birbiri ardına taşıt kredileri kampanyaları düzenlemektedirler.

HSBC’de bu furyaya katılan bankalardan oldu ve “Son Sürat Taşıt Kampanyası” adı altında bir kampanyayla müşterilerinin karşısına çıktı.

İster Sıfır, İster 2.El

Taşıt kredisi kampanyasında otomobiller için sıfır olma şartı aramayan banka, ikinci el otomobiller için de finansman desteği sağlamaktadır. Sıfır kilometre taşıt alımlarında, aracın değeri 50.000 Türk Lirasının üzerinde ise;  50.000 Türk Lirasına kadar olan kısmı için %70 finansman desteği banka tarafından sağlanmaktadır. 50.000 Türk Lirasının üzerindeki tutar için %50’sine kadar kredi alma imkanı vardır.

İkinci el taşıt alımlarında ise kasko bedelinin %70’ine kadar olan kısmı için HSBC tarafından kredi desteği verilebilmektedir.

Maksimum vade 48 Ay

HSBC Bank “Son Sürat Taşıt Kredisi” kampanyası kapsamında azami vade süresini 48 ay olarak tayin etmiştir. Kampanya dahilinde banka tarafında uygun faiz oranı avantajının yanı sıra, “erken ödeme”, “ara ödeme” ve otomatik ödeme kolaylığı da sunulmaktadır. Erken ödemelerde erken kapama cezası uygulanmamaktadır.

Taşıt kredisi kullanımı için banka tarafından ekstra kefil istenmemektedir. Ancak alınan taşıta rehin konulmaktadır. HSBC Bank “Son Sürat Taşıt Kredisi” kampanyasından yararlanmak isteyen müşteriler için hayat sigortası yaptırmayı zorunlu tutmuştur. Kredi geri ödemesi devam ederken müşteri hayatını kaybederse yahut tam ve daimi maluliyet gerçekleşirse bu durumun gerçekleştiği andaki kredi borcu hayat sigortası kapsamında teminat altına alınmaktadır. Kalan kredi borcu hayat sigortası kapsamında kapatılır.

Tüm kredi vadesi boyunca geçerli olan hayat sigortası için gereken prim ücreti banka tarafından müşteriden tahsil edilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın