Ziraat Bankası Arsa Kredisi

0

Ziraat Bankası’ndan Düşük Faizli Arsa Kredisi

Türkiye’nin üç kamu bankasından birisi olan Ziraat Bankası arsa alarak yatırım yapmak isteyenler için düşük faizli arsa kredisi kampanyası başlattı. Osmanlı döneminden günümüze kadar müşterilerine hizmet veren Ziraat Bankası esnek ve uzun vade seçenekleriyle arsa sahibi olmak isteyenlerin arsaya yatırım yapmak isteyen yatırımcıları bekliyor.

 Arsayı seçmek sizden, finansmanını sağlamak bizden sloganıyla arsa kredisi kampanyasını duyuran Ziraat Bankası 60 aya kadar vade imkânıyla ve 1.19 faiz oranıyla arsa almak isteyen ve yatırımını arsa üzerine yapmak isteyen müşterilerini bekliyor. Aynı zaman satın alacağınız arsanın ekspertiz değerinin %50’si kadar kredi çekme imkanı sunan Ziraat Bankası müşterilerini kolay bir şekilde arsa sahibi yapmayı planlıyor.

Arsa kredisini alabilmeniz için satın alacağınız arsanın belediye sınırları içeresinde ve imar izni olan bir arsa olması gerekiyor. Aynı zamanda Ziraat Bankası krediye konu olan arsayı ipotek tesis ediyor ve gerekli görürse ek teminatta istiyor. Bunun yanında çoğu bankanın da yaptığı gibi Ziraat Bankası da kredi vadesi boyunca hayat sigortası yapıyor.

Eğer 1.19 faiz oranından 60 ay vadeli 100000 TL arsa kredisi çekerseniz kredinizin maliyet yıllık 19.1752% olacaktır. Efektif faiz de denilen bu orana kredi tahsis ücreti, ekspertiz ücreti, ipotek tesis ücreti ve vergiler dahildir. Şunu da bilmeniz gerekir ki kredi yıllık maliyet oranını krediyi çekecek olan müşterinin yaşına, cinsiyetine kredi vadesine göre değişmektedir.

Ziraat Bankası Arsa Kredisi başvurusunu en yakın Ziraat şubesinden yapabilirsiniz. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın