Halkbank’tan 12 Ay Vadeli Masrafsız Eğitim Kredisi

0

Halkbank Eğitim Kredisi

Eğitime tam destek veren Halkbank aynı zamanda eğitim kredisi paketini de tüketicilere sunmuş durumda. İsteyen kişiler Halkbank eğitim kredisine şubelerden başvurabilir. Bu kredi için belirlenen kredi faiz oranı yüzde 1,33’tür. Yani eğitim kredisi paketi birçok bankanın ihtiyaç kredisi paketinden bile daha düşük kredi faiz oranlarıyla veriliyor.

Bu kredi kampanyasından öğrenciler de faydalanabilir, ancak bankaların geliri olan kişilere kredi verdiklerini unutmamak gerekiyor. Kayda değer bir gelire sahip olan öğrenciler Halkbank eğitim kredisinden faydalanmak üzere krediye başvuruda bulunabilirler.

Halkbank eğitim kredisi paketi için belirlenen vade seçeneklerini incelediğimizde bu kredinin en fazla 1 yıl vadeli olarak verilebildiğini görüyoruz. Dolayısıyla eğitim kredisi alan kişiler aldıkları kredi için bankadan 1 yıl, yani 12 ay vade talep edebilirler.

Eğitim kredisi 2 farklı şekilde sunuluyor. Bu kredinin hem masrafsız hem de masraflı versiyonları bulunuyor. Eğer masrafsız eğitim kredisi almak isterseniz kredi tahsis ücreti ödemiyorsunuz, fakat diğer krediye nazaran daha yüksek bir kredi faiz oranıyla kredi çekebiliyorsunuz. Masraflı eğitim kredisi aldığınız takdirde ise düşük bir kredi faiz oranıyla eğitim kredisi almanız söz konusu oluyor.

Halkbank eğitim kredisi paketinden 3 bin lira olarak faydalanan ve bu kredi için 1 yıl vade isteyen birisi krediyi aylık 276 liralık taksitlerle geri öder. Bu şekilde 12 ay boyunca ödeme yapıldığında Halkbank’a toplamda sadece 3 bin 320 lira ödeme yapılmış olunuyor. Yani aldığınız 3 bin liralık kredinin 1 yıllık faiz miktarı 320 liradır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın