İhtiyaç Krediniz Yapı Kredi’de Hazır

0

Yapı Kredi Bankası acil harcamalar yüzünden nakde sıkışan müşterileri için ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi. Kampanya kapsamında 1.000 Türk Lirasından 25.000 Türk Lirasına kadar kredi kullanılabilmektedir.

Faiz oranlarının aylık yüzde 1,27 oranından başladığı kampanya için başvurular telefonundan kolayca yapılabilmektedir. Başvuru onaylandığında şubeye giderek kredi alınabilmektedir. Kısa mesaj ile başvurmak için “Kredi Türü (boşluk) TCKN (boşluk) Aylık Net Gelir” yazılarak 4411’e SMS atılabilir. (Örneğin: Bireysel 12345678901 1000)

48 Aya Kadar Varan Vade İmkanı İle 25.000 Türk Lirası

İhtiyaç kredisi kampanyası kapsamında 12 aydan 48 aya kadar değişen vade seçeneklerinde kredi kullanmak mümkün. Çekilecek kredi tutarı ve ödeme vadesi müşteriye uygulanacak kredi faiz oranını belirlemektedir.

12 ay vadede geri ödemek üzere kredi kullanmak isteyen vatandaşlar aylık yüzde 1,38 faiz oranından finansman sağlayabileceklerdir. 24 ay süreyle kredi kullanmak isteyen vatandaşlar için ise bu aran aylık yüzde 1,33 seviyesindedir. Kredi ihtiyacını giderdikten sonra geri ödemelerini 36 aya yayarak yapmak isteyen müşteriler için geçerli olan oran aylık yüzde 1,30 olarak tayin edilmiştir. Kredi kampanyası kapsamında en uzun süre olan 48 ay vade seçeneğinde ihtiyaç kredisi kullananların karşılaşacağı oran ise aylık yüzde 1,27’dir.

Dosya Masrafı Çekilecek Tutarın Binde 5’i

Yapı Kredi Bankası’ndan bu kampanya dahilinde kredi kullanmak isteyen müşteriler; çektikleri kredi miktarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti ödeyeceklerdir. 10.000 Türk Lirası kredi kullanımı için bu ücret 50 Türk Lirası olarak müşteriye yansıtılacaktır.

Ayrıca müşterinin kredi vadesi boyunca hayat sigortası yaptırması zaruridir. Hayat sigortası poliçesinin ücreti de müşteriye yansıtılmaktadır.

Kampanya dahilinde 25.000 Türk Lirası krediyi 48 ay vadede kullanan bir müşteri aylık yüzde 1,27 faiz oranından 740 Türk Lirası taksitler halinde aldığı krediyi geri ödeyebilecektir. Vade sonunda bankaya ödenen toplam meblağ 35.500 Türk Lirası seviyesinde gerçekleşecektir. Yani müşterinin cebinden 4 yıl sonunda 10.500 Türk Lirası faiz ücreti çıkacaktır. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın