Ana SayfaGündemA Bank’tan Konut Kredisi Fırsatı

A Bank’tan Konut Kredisi Fırsatı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara yapmış olduğu çağrının ardından konut kredisi oranlarını düşüren bankalardan biri de A Bank. Bankanın yapmış olduğu indirim özellikle kısa vadeli kredi kullanımlarını etkilemektedir.

  A Bank konut kredisi faiz oranlarında gerçekleştirdiği düşüşle birlikte konut kredilerindeki faizi yüzde 0,89’a kadar indirdi. 2 yıla kadar vadeli konut kredisi faiz oranını yüzde 1,11’den yüzde 0,89’a kadar çeken banka, borcunu kısa vadede ödemek isteyenler için fırsat sunuyor.

  Vade Uzadıkça Faiz Oranı Artıyor

  Kısa vadede uygun olan faiz oranları, vade süresi arttıkça doğru orantılı olarak artış göstermektedir. 25-60 ay arası vadede faiz oranı da doğru orantılı olarak artarak 0,99 seviyesine çıkmaktadır. Vade Süresi 61 ay ile 120 ay aralığına geldiğinde; yani müşteriler borçlarını daha uzun vadeye yaymak istediklerinde faiz oranları da 1,09 seviyesine tırmanmaktadır.

  Konut kredisi kampanyası kapsamında kredi kullanmak isteyen müşteriler alacakları konutun ekspertiz değerinin ancak yüzde 80’ine kadar kredi kullanma imkanına sahiptir. Kalan meblağın ise müşteriler tarafından karşılanması zaruridir.

  Kredi Tahsis Ücreti Binde 5

  A Bank müşterilerinden dosya masrafı olarak çekilen kredi tutarının binde beşi oranında dosya masrafı tahsil etmektedir. 100.000 Türk Lirası kredi kullanımında bu meblağ 500 Türk Lirası olarak müşterilere yansıtılmaktadır. Ayrıca konut kredisi kullanabilmek için sigorta yapılması zorunludur.

  Kredi teminatı için Hayat Sigortası yapılması gereklidir. Sigorta tutarı yaş, cinsiyet ve kredi tutarına göre değişkenlik gösterebilmektedir. Hayat sigortası poliçe primi ve konut sigortası poliçe primi müşterilerden ayrıca tahsil edilmektedir. Hayat sigortası ve konut sigortası kredi vadesi devam ettiği sürece her yıl yenilenmek durumundadır.

   

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,238TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Garanti BBVA Müşteri Danışmanı Alımı!

  Banka, İstanbul'daki şubeleri için banka personel alımları yapacağını duyurarak açık pozisyonun Garanti BBVA Müşteri...

  QNB Finansbank 45 İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alacak!

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...

  Asgari Ücret Zammında 4 Farklı Senaryo!

  Asgari ücret zammıyla alakalı olarak bütün gözler 5 Haziran’a TÜİK tarafından açıklanacak olan enflasyon...

  TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

  Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

  TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

  TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...