Ana SayfaGündemVakıf Katılım Bankası’ndan 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Vakıf Katılım Bankası’ndan 120 Ay Vadeli Konut Kredisi

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Vakıf Katılım Bankası faizsiz bankacılığın yeni aktörlerinden. Faizsiz bankacılığın her geçen gün hızla büyüdüğü ülkemizde bu alana kamu bankalarının yoğun ilgisi de devam etmektedir.

Vakıfbank ve Ziraat Bankası’nın da yeni kuruluşlar ile girdiği katılım bankacılığı sektöründe faizsiz ev almak isteyen müşteriler için her geçen gün yeni fırsatlar çıkmakta.

Uygun Kâr Oranı, Uzun Vade

Vakıf Katılım Bankası ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için kâr oranlarını gayet uygun seviyelerde tutma gayreti içerisinde. 24 aya kadar konut finansmanı kullanmak isteyen müşteriler için kâr oranı sadece aylık yüzde 0,82 seviyesindedir. 25- 36 ay arası vadelerde konut finansmanı kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için kâr oranı aylık yüzde 0,92 noktasındadır.

Vade süresi 37 ile 60 ay arasına geldiğinde kâr oranları da yükselerek aylık yüzde 0,95 düzeyine gelmektedir. Konut alımlarında daha uzun vadelerde likidite ihtiyacı duyan müşteriler 120 aya kadar borçlanabilmektedir. Kullandıkları nakdin geri ödemesini bankaya 61 ile 120 ay arasında yapmak isteyen müşteriler için bankaca belirlenen kâr oranı aylık yüzde 0,99 olarak gerçekleşmektedir.

Alınacak Evin Yüzde 75’ine Kadar Finansman İmkanı

Vakıf Katılım Bankası müşterilerin almak istedikleri evin ekspertiz değerinin yüzde 75’ine kadar finansman imkanı sağlamaktadır. Banka müşterilerin kullandıkları kredi tutarı üzerinden bir defaya mahsus olmak üzere binde beş oranında kredi tahsis ücreti kesmektedir. 100.000 Türk Lirası konut finansmanı kullanımında bu tutar 500 Türk Lirası olarak gerçekleşmektedir.

Vakıf Katılım Bankası müşterilerine finansman vade süresi boyunca konut sigortası ve hayat sigortası yaptırmalarını zorunlu tutmuştur. Konut sigortası poliçe primi ve hayat sigortası poliçe primi ücretleri müşteriden tahsil edilen diğer ücretlerdir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.