Ana SayfaEkonomi7 Sektöre Özel Teşvik Geliyor

7 Sektöre Özel Teşvik Geliyor
7

-

Başbakan Binali Yıldırım 7 temel sektöre devletin teşvik uygulayacağını bildirdi. Başbakan bu teşviklerin özellikle katma değerin yüksek olduğu sektörlerde verileceğinin altını çizdi.

Ekonominin durağanlaşmasını önlemek için çaba sarf eden hükümet, şimdi de belirli alanlarda teşvik uygulayarak üreticiyi ihracat yapabileceği alanlara yönlendirmek istiyor.

2017’de Kamu Yatırımı Yüzde 30 Artacak

Başbakan Binali Yıldırım; 2017 bütçesinde kamu yatırımının yüzde 30 artırılacağını ifade ederek; Türkiye’nin orta ve uzun vadede gerçek üretime ve istihdama dayalı bir yatırım stratejisi bulunduğuna vurgu yaptı. Ekonomi politikalarının hükümet için hayati önemde olduğunu vurgulayan Başbakan, halkın refahını artırmak için bütn önlemleri devreye soktuklarını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım; “Birçok alanda, ama özellikle de katma değer katkısı yüksek olan sektörlerde yatırım önceliği bizim uyguladığımız ekonomi politikalarımızda desteklenecek. Bun sektörler hangileridir? Bunlar; bilişim sektörüdür, kimya sektörüdür, lojistiktir. Buna benzer 7 temel sektörde ayrıcalıklı özel teşvik uygulamaları da yürürlüğe girecek. Yani özel olan, ihracat için önÜ açık olan sektörlere destek vereceğiz” dedi.

Ucuz Ürün Değil, Özel Ürün Üreteceğiz

Başbakan Binali Yıldırım; “Bölgesel olarak öncelikli yerlerimiz var, evvela buralara destek vermek amacındayız. Teşvikte konfeksiyon usulünden ısmarlama usulüne geçiş yapıyoruz. Bunlarla ilgili hükümetimizin, ekonomi yönetimimizin yaptığı çalışmaları yatırımcılarla paylaştık ve onların gelecek hedeflerini öğrenme fırsatı bulduk. Her iki taraf da buna göre adımlar atacak. Ayrıca global çapta yatırımcılar, Türkiye’yi artık gelecek yıllar için bir bölgesel yönetim merkezi olarak kabul ediyor. Sadece Türkiye’ye yatırım yapılacak ülke gözüyle değil, aynı zamanda Türkiye merkez olmak üzere Afrika, Ortadoğu, Orta Asya, Doğu Avrupa gibi bölgelerin de yönetimini Türkiye üzerinden yapma nazarı ile bakmaktalar” dedi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,255BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,412TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol