Ana Sayfa Krediler Vakıfbank Bitkisel Üretim işletme Kredisi

Vakıfbank Bitkisel Üretim işletme Kredisi

-

Vakıfbank çiftçiler için “bitkisel üretim işletme kredisi” sağlamaktadır. Kredi kapsamında finansman imkanına kavuşacak çiftçiler geri ödemelerini hasat zamanlarına göre düzenleyebilecektir.

Vakıf Bank rengindeki buğday sarısına atıfla tarım bankacılığına da önem göstermeye başladı. Banka “Bitkisel Üretim İşletme Kredisi” kampanyası ile çiftçilerin likidite sorununa çözüm bulmayı amaçlamaktadır.

18 Aya Kadar Taksit Öteleme Olanağı ve Yılda Bir Taksit Ödemesi

Vakıf Bank duyurduğu bitkisel üretim işletme kredisi kampanyası ile 7 yıla varan vade seçenekleri ve aylık yüzde 1,30’dan başlayan faiz oranları imkanı sunmaktadır. Çiftçiler kampanya kapsamında 60 aya kadar vade seçeneği ile kredi kullanabilmektedir. Ödemelerde zorluk yaşayacağını düşünen çiftçi hasat vadesine göre 18 aya kadar borcunu öteleme olanağına da sahiptir.

Vakıf Bank tarımsal destek kampanyası kapsamında çiftçilere 50.000 Türk Lirasına kadar kredi imkanı sunmaktadır. Çiftçiler alacakları kredinin geri ödemesini 60 ay vadeye yayma imkanına sahipler. 5 yıllık süreçte geri ödenecek kredinin taksitleri her ay ödenebileceği gibi müşteri tercihine göre yılda 1 kez olmak üzere de bankaya ödenebilecektir.

Vakıf Bank’tan 50.000 Türk Lirası kredi kullanan bir çiftçi aylık yüzde 1,30 faiz oranıyla karşılaşacaktır. Kredisini 60 aylık sürede geri ödeyecek olan müşterinin aylık bankaya yatırması gereken taksit tutarı yaklaşık 1.400 Türk Lirasıdır. Vade sonunda müşteri bankaya yaklaşık 84.000 Türk Lirası ödeme yapmış olacaktır. Dileyen müşteri yılda bir kez ödeme planı da tercih edebilecektir.

Kredi kullanacak müşteriler aldıkları tutar üzerinden binde beş oranında dosya masrafı ödeyeceklerdir. 50.000 Türk Lirası kredi için bu tutar 250 Türk Lirasıdır. 5 yıllık vadeyle çekilen kredi için sigorta yaptırmak zorunlu olup; sigorta ücreti olan takribi 500 Türk Lirası müşteriden tek seferde tahsil edilecektir. Bu sigorta kredi vadesi dolana kadar geçerliliğini sürdürmektedir. Her yıl yeni sigorta yaptırmak zaruridir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,408BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,418TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler