T- Bank Konut Kredisi

0

T-Bank maksimum 60 ay vadeli konut kredisi kampanyası duyurdu. Kısa vadeli konut kredisi kullanmak isteyen müşteriler için kampanya ideal görünmektedir.

2014 yılı itibariyle ülkemizde yatırımlarına başlayan banka yatırım çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Müşteri portföyünü geliştirme çabalarındaki banka kendisini tercih edenler için fırsatlar sunuyor.

Vade Seçeneklerine Göre Değişen Faiz Oranları, Azami 60 Ay Vade

T-Bank konut kredisinde vade seçeneklerini 60 ay ile kısıtlı tutmuştur. Bankadan konut kredisi finansmanı kullanmak isteyen müşteriler azami 60 aya kadar kredi kullanabileceklerdir. Müşteriler, seçecekleri vade süresine göre faiz oranına tabi tutulmaktadırlar. İki farklı faiz oranı vade sürelerine göre tayin edilmiştir.

Birinci seçenekte en kısa zaman dilimi için kredi kullanmak isteyen müşteriler; 0- 12 ay vade aralığında kredi kullanan müşterileri ilgilendirmektedir. Bu aralık için banka tarafından belirlenen aylık faiz oranı yüzde 0,99 düzeyindedir. İkinci seçenekte ise nispeten konut alımına daha uygun vade olanakları bulunmaktadır. 13 aydan 60 aya varan vadelerde konut kredisi desteği finansmanı kullanarak ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar aylık yüzde 1,05 seviyesinden kredi kullanma olanağına haizdir.

Maksimum 100.000 Türk Lirası’na Kadar Kredi Kullanımı

T- Bank ev kredisi kullanımlarında çekilebilecek azami tutar olarak 100.000 Türk Lirasını belirlemiştir. Bu meblağın üzerinde konut kredisi kullandırmamaktadır. Bununla birlikte banka müşterilerine alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde 80’ine kadar finansman desteği sağlamaktadır. Ekspertiz değeri 100.000 Türk Lirası olan bir ev için 80.000 Türk Lirasına kadar konut kredisi kullanılabilmektedir.

Banka müşterilerinden kredi tutarının binde beşi oranında kredi tahsis ücreti tahsil etmektedir. Konut ipotek bedeli ve ekspertiz ücreti de müşterilere yansıtılmaktadır. Konut kredisi borcu tamamlanana değin konut sigortası ve hayat sigortası yaptırmak mecburidir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın