Albaraka Türk Katılım Bankası çiftçilere özel arazi büyütme finansmanı düzenlediğini duyurdu. Bu kampanya kapsamından finansman kullanarak arazisini büyütmek ve daha verimli zirai faaliyet göstermek isteyen çiftçiler faydalanabilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası’ndan faizsiz finansman kullanmak isteyen çiftçilerin ÇKS (Çiftçi Kayıt Sistemi) belgesi olması zaruridir. Bu kampanya kâr payı uygulaması ile faizsiz şekilde nakit ihtiyacını gidererek arazisini büyütmek isteyen çiftçiler için ideal bir seçenektir.

Alınacak Arazi Bedelinin Yüzde 50’sine Kadar Finansman İmkanı

Albaraka Türk Katılım Bankası çiftçilere özel arazi büyütme kampanyası dahilinde likidite kullanmak isteyen çiftçiler; almak istedikleri arazinin değerinin yarısına kadar finansman kullanma imkanına sahiptir. Yani 100 bin liralık bir arsayı satın almak için finansman almak isteyen müşteri, en fazla 50 bin liraya kadar finansman kullanabilmektedir. Kalan 50 bin liralık tutarı ise çiftçi kendi imkanları ile tamamlamalıdır.

Dosya Masrafı Kullanılacak Finansmanın Binde 5’i Kadar!

Albaraka Türk Katılım Bankası aracılığı ile alınan arsa finansmanının geri ödenmesi için uzun vade seçenekleri sunulmuştur. Finansman borcunun bankaya geri ödemeleri 60 aya kadar vadelendirerek yapılabilmektedir. Bu finansmanı almak için bazı masrafları ödemeniz gerekecektir; Albaraka Türk Katılım Bankası finansman için sizlerden peşin olarak finansman tahsis ücreti almaktadır. Halk arasında dosya masrafı da denilen bu tutar alacağınız finansman miktarının binde beşi kadardır. 50.000 Türk Lirası finansman kullanımında müşteriye 250 Türk Lirası dosya masrafı yansıtılmaktadır.  Ayrıca alınacak arazinin ekspertiz ücreti ve sigorta ücreti gibi diğer masraflarda müşteriden bilahare tahsil edilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın