Yabancı Yatırımcının İlgisi Hala Türkiye’nin Üzerinde

0

Bahreynli Mumtalakat Holding’in üst yöneticisi Al Kooheji Türkiye’de yatırım yapmak istediğini belirtti. Yapacağı yatırımın üretim ya da sağlık hizmeti olabileceğini dile getiren Al Kooheji S&P ve Moodys’in Türkiye hakkındaki kararlarının kendilerini etkilemediğini, Türkiye’ye hala güvendiklerini açıkladı.

Türkiye’de meydana gelen 15 Temmuz darbesinin ardından kısa bir durgunluk dönemi geçiren Türkiye ekonomisi gün geçtikçe düzeliyor. Yapılan açıklamalara göre yabancı yatırımcı darbe girişiminden sonra bile Türkiye’den elini çekmedi, yatırımlarımdan vazgeçmedi.

Kredi Derecelendirme Kuruluşlarının Görüşleri Bizi Bağlamaz

Ekonomik alanda uluslararası derecelendirme kuruluşlarından olan Moody’s ve Standard & Poor’s (S&P)’un Türkiye’nin notunu düşürmeleri ve Türkiye’yi yatırım yapılamaz konumuna getirmeleri Türkiye’yi bir an endişeye düşürmüş olsa da hükümetin uyguladığı ekonomi politikaları sayesinde Türkiye ekonomisi gerilemedi ve yoluna aynı şekilde devam etti. Türkiye güçlü ekonomi politikalarıyla küresel çapta hala saygınlığını koruyor. Yerli ve yabancı yatırımcı yatırımlarından vazgeçmiyor.

Bahreyn Krallığı’nın fonu olan Mumtalakat Holding Türkiye’de yatırım yapmaya hazırlanıyor. Mumtalakat Üst yöneticisi Mahmood Hashim Al Kooheji yaptığı açıklamada S&P ve Moody’s’in negatif kararlarının kendilerini hiç etkilemediğini, Türkiye hakkında pozitif düşüncelere sahip olduklarını belirtti. Türkiye’nin ekonomisinin ve iş gücü potansiyelinin çok güçlü olduğunu dile getirdi. Bahreyn, İngiltere, İtalya, İspanya, Rusya ve Amerika’da yatırımları olduğunu dile getiren Al Kooheji, Türkiye’de de yatırım yapmayı planladıklarını söyledi. Yapacakları yatırımın üretim ya da sağlık sektöründe olmasını düşündüklerini dile getiren Al Kooheji Türkiye’deki yatırım alanlarında oluşacak fırsatları dikkatle takip ettiklerinin altını çizdi.

Mumtalakat Holding’in bir çok ülkede turizm, ulaşım, telekomünikasyon, alüminyum üretimi, havacılık gibi daha bir çok sektörde yatırımları bulunuyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın