Deniz Bank’tan Hayvancılık Kredileri

0

Farklı ticaret alanlarına finansman desteği veren Deniz Bank, bu desteğini kırsal kalkınma için de sürdürmektedir. Bu kapsamda tarıma destek veren banka, hayvancılığı da unutmadı. Hayvancılık ile uğraşan vatandaşlar Deniz Bank’tan farklı seçeneklerde kredi kullanma hakkına sahiptir.

Hayvancılık ile uğraşan ve ekipman ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik krediler banka tarafından verilmektedir. Direkt hayvan ihtiyacı olan üreticiler için ise “süt hayvanı alım kredisi” ve “besi hayvanı alım kredisi” mevcuttur.

Hayvancılık Ekipmanına Yönelik Krediler

Üreticinin sıkıntılarının farkında olan Deniz Bank; süt hayvancılığı yapan üreticilerin ve tarımsal işletmelerin, giderlerini düşürmek amacında olduğunun idrakinde. Üreticinin giderini düşürmesi ve gelirlerini artırmasına yönelik olarak yapacakları yatırımların (süt sağım sistemleri, soğutma tankı vb..) finansmanına yönelik banka tarafından destek sağlanmaktadır. Deniz Bank bu amaçla 60 aya varan vade olanağı ile üreticiye kredi imkanı sunmaktadır. Üreticinin bu krediden yararlanma oranı; yaptığı yatırımın yahut aldığı ekipmanın fatura değerinin maksimum yüzde 75’ine kadardır.

Süt Hayvanı Alım Kredisi

Deniz Bank “süt hayvanı alım kredisi ile”; süt hayvancılığı ile uğraşan tarımsal işletmelerin ve şahsi üreticilerin damızlık süt sığırı alımı için ihtiyaç duydukları nakit tutarını karşılamayı hedeflemektedir. Bu kredi türünde de azami vade süresi 60 aydır ve tıpkı hayvancılık ekipmanı kredisinde olduğu gibi Deniz Bank tarafından; yapılan yatırımın yüzde 75’ine kadar kredi kullanma olanağı sunulmaktadır.

Besi Hayvanı Alım Kredisi

Deniz Bank “Besi Hayvancılığı” yapan tarımsal işletmelerin ve üreticilerin besi sığırı alımı için gereksinim duydukları finansman ihtiyacını da hayvancılık kredileri kapsamında gidermeyi amaçlamaktadır. “Besi Hayvancılığı Alım Kredisi” diğer kredilerden farklı olarak; 6 ayda bir ödemeli ve maksimum 12 ay vadeli olarak kullanılabilmektedir. Harcamanın yüzde 75’ine kadar finansman kullanılabilmesi ise bu besi hayvanı alım kredisinde de geçerlidir.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın