Ana SayfaKredilerZiraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

Ziraat Bankası İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

-

Ziraat Bankası’ndan İpotekli Bireysel Finansman Kredisi

İhtiyaç kredisi almak için Ziraat Bankası’nı tercih etmeniz halinde karşınıza farklı kredi kampanyaları çıkar. Bu kredi kampanyalarından biri de ipotekli bireysel finansman kredisidir. İpotekli bireysel finansman kredisini almak isteyen kişilerin ipotek ettirecekleri bir gayrimenkullerinin bulunması gerekiyor. Böylece kredi almak isteyen kişiler kefil göstermeden kredi çekebiliyorlar.

Ziraat Bankası’nın ipotekli bireysel finansman kredisine başvurmak isteyenler bu başvuruyu sadece Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirler. Başvuru için gereken belgeler işyeri onaylı gelir belgesi, kimlik fotokopisi, gayrimenkul tapusudur. Ziraat Bankası gerekli görmesi durumunda krediye başvuru yapacak kişilerden farklı belgeleri de talep edebilir.

Krediyi almak için ipotek ettireceğiniz gayrimenkulün değerini belirlemek üzere bir ekspertiz ekibi görevlendirilir. Bu ekspertiz ekibine ödenecek parayı krediyi alan kişiler karşılamak zorundadırlar. Ekspertiz ücreti 415 lira ile 1500 lira arasında değişiyor. Gayrimenkulün konumu, büyüklüğü gibi faktörler ekspertiz ücretine etki ediyor.

Kredi için alınacak olan ipotek tesis bedeli 118 liradır, bu ücrete ek olarak hayat sigortası prim tutarları da krediyi alan kişilere yansıtılır. Hayat sigortası değişiklik gösterse de 100 bin liralık bir kredi için prim tutarı 98 lira civarındadır.

Ziraat Bankası ipotekli bireysel finansman kredisinden faydalanan kişiler bankadan aldıkları kredi için en fazla 48 ay vade talep edebiliyorlar. İsterseniz aldığınız krediyi 3 aylık ödeme periyotlarıyla bankaya geri ödeyebiliyorsunuz. Kredi için belirlenen kredi faiz oranı ise yüzde 1,25’tir.

Aldığınız kredi üzerinden binde 5 oranında kredi tahsis ücreti ödeyerek alabileceğiniz bu kredi kampanyasından 10 bin liralık bir kredi paketi alarak bunun için 48 ay vade talep ettiğinizde aylık taksit miktarı 293 lira olur. Aynı krediden aynı seçeneklerle 20 bin lira kredi aldığınızda aylık taksit miktarı 587 lira olarak belirlenecektir. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,389BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler