Ana SayfaEkonomiBorsa İstanbul’da Alım Yapmanın Tam Zamanı

Borsa İstanbul’da Alım Yapmanın Tam Zamanı
B

-

Borsa İstanbul son dönemlerde 80 bin barajını birkaç kez test etmesine rağmen bir türlü aşamadı. Şu anda 77.300 seviyelerinde dolaşan Borsa İstanbul için dünyanın önde gelen fon kuruluşlarından olan Goldman Sachs alım yapmak için tam zamanı yorumunda bulunuyor.

Amerikan Merkez Bankası Fed’in faiz kararı beklentisi sürecinde; küresel çapta bütün gelişmekte olan ülke piyasaları ve para birimleri değer kaybetmişti. Doların değer kazanmasıyla daha da baskılanan piyasalar Amerikan Başkanlık seçimindeki belirsizlikten de rahatsız durumda.

Borsa İstanbul’un Olması Gereken Nokta En Az 85 Bin Seviyesi

Gelişmekte olan ülke borsalarının keskin düşüşler yaşadığı bu dönemden Borsa İstanbul’da payını aldı. Spesifik değerlenen hisselere rağmen genele bakıldığında hemen hemen her günü düşüş ile kapatan Borsa İstanbul 77 bin seviyelerine kadar geldi. Ancak uzmanlar bu seviyenin Borsa İstanbul için gerçek seviye olmadığı uyarısını yapıyor.

Geçtiğimiz süreçte gelişmekte olan ülke piyasalarının olması gerekenden fazla değer kaybettiğine vurgu yapan analistler Borsa İstanbul’un da olması gerektiği seviyenin en az yüzde 10- 15 aşağısında bulunduğuna dikkat çekiyor. Ülkemiz ile birlikte Polonya piyasalarının da aynı konumda olduğunun altını çizen analistler; Rusya piyasalarının da gerçek değerinin bir miktar altında işlem gördüğüne vurgu yapıyor.

Türkiye için Borsa İstanbul’da yatırım yapmanın tam zamanı olduğu yorumunu yapan uzmanlar kısa vadede Borsa İstanbul’un en az yüzde 10 değerleneceği ön görüsünde bulunuyorlar. Rusya için ise Rus borsasına değil, son yıllarda aşırı değer kaybeden Rus Rublesine yatırım yapmanın daha akıllıca olacağının altını çiziyorlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol