Ana SayfaEkonomiTürk Şirketlerinin Pakistan’a Olan İlgisi Artıyor: Koç’dan Sonra Şimdi de Zorlu Grubu...

Türk Şirketlerinin Pakistan’a Olan İlgisi Artıyor: Koç’dan Sonra Şimdi de Zorlu Grubu Pakistan’da

-

Geçtiğimiz hafta Koç Holding’in sahibi olduğu Arçelik firmasına ait iştirak kuruluşu, Pakistan’ın dev beyaz eşya şirketlerinden olan Dawlance’i 243 milyon dolara satın almıştı. Arçelik’in Hollanda iştirak ortağı olarak faaliyet gösteren Ardutch B.V tarafından yapılan satın almanın ardından bir Türk Holdingi daha Pakistan’a yatırım yapma kararı aldı.

Ahmet Nazif Zorlu’nun yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Zorlu Holding; Pakistan’da enerji alanında faaliyet gösterecek bir şirket kurma kararı aldı. Bu konuda KAP’a (Kamuoyu Aydınlatma Platformu) yapılan yazılı açıklamada Zorlu Holding’in bu konudaki gerekli adımları attığı belirtildi.

Zorlu Holding Enerji Alanındaki Yatırımlarına Pakistan’da Devam Edecek

1950’li yıllarda Denizli’de kurulan Zorlu Grubu, 1990’lı yılların başından itibaren ülkemiz için önemli bir değer konumunu almıştır. Her geçen yıl büyüyen ve yatırımlarını çeşitlendiren Zorlu Holding son olarak enerji alanına yatırım kararı almıştır.

Zorlu Holding bünyesinde kurulan “Zorlu Enerji” ile gerek ülke çapında gerekse global çapta enerji alanında söz sahibi olmayı hedefleyen grup yatırımlarına hızla devam etmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında enerji alanında yatırım yapabilecekleri alanları titizlikle araştıran Zorlu Enerji Pakistan’a yatırım yapma kararı aldı. Şirketin KAP’a yaptığı açıklama şu şekilde; “Şirketimizin, Pakistan şirketler mevzuatı -Companies Ordinance 1984- uyarınca Pakistan’da kurulmasına karar verilen “Zorlu Solar Pakistan Limited” unvanlı şirkete 9 bin 970 Pakistan Rupisi sermaye payı ile ilgili şirkette bulunan bin payın 997’sinin iktisap edilerek, kurucu ortak olarak katılmasına toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler