ICBC Bank eğitim masraflarını karşılamak isteyen müşterileri için eğitim kredisi kampanyası başlattı. ICBC Bank Eğitim Kredisi; yurt içi yahut yurt dışı eğitim harcamalarının finansmanında kullanılabilirken, bilgisayar kursu ve yabancı dil kursu benzeri özel eğitimler için de çekilebilmektedir.

ICBC Bank eğitim kredisini aylık yüzde 1,15 faizden başlayan oranlar ile müşterilerine sunmuştur. 12 ay vade için 1,15 olan faiz oranı; 24 ay vadede aylık yüzde 1,21 seviyesine çıkmaktadır. Eğitim kredisi kampanyası kapsamında en uzun vade olan 36 aylık geri ödeme süresi için belirlenen oran ise aylık yüzde 1,25 düzeyidir.

Azami Tutar 25.000 Türk Lirası, Azami Vade 36 Ay

ICBC Bank eğitim kredisi kullanan müşterileri için azami 36 ay vade imkanı sunmaktadır. Müşteri seçtiği vadeye göre faiz oranına tabi olacaktır. Vade seçeneğine bağlı olmaksızın bütün seçeneklerde kredi kapsamında kullanılabilecek finansman tutarı ise 25.000 Türk Lirası olarak tayin edilmiştir.

ICBC Bank eğitim kredisi kullanmak isteyen müşterilerinden kredi tahsis ücreti talep etmektedir. Bu meblağ çekilecek kredi tutarının binde 5’i olarak belirlenmiştir. Kredi kapsamında kullanılabilecek azami likidite tutarı olan 25.000 Türk Lirası için dosya masrafı müşteriden 125 Türk Lirası olarak tahsil edilmektedir. Ayrıca banka müşterisine hayat sigortası yaptırma zorunluluğu getirmiştir. Hayat sigortası kredi vadesi sona erene kadar her yıl yenilenmek mecburiyetinde olup, poliçe prim ücreti de müşteriye yansıtılmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + seventeen =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.