Ana SayfaEkonomiİstanbul’da Markalı Konutlar Altın Çağını Yaşıyor

İstanbul’da Markalı Konutlar Altın Çağını Yaşıyor

-

Bankaların konut kredisi faiz oranlarını peş peşe indirmelerinin ardından insanlara modern konut hizmeti sunan inşaat şirketleri de çeşitli kampanyalar yapmaya başladı. Ülke ekonomisine katkı sağlamak ve para sirkülasyonunu devamlı kılmak amacı ile bankalar kredi faiz oranlarında indirime gittiler.

Ziraat Bankası ile başlayan süreç ülkemizde hizmet veren diğer bankaların kredi faiz oranlarını aşağı çekmesiyle devam etti. Özellikle konut ve ihtiyaç kredilerinde oranlar düştü. Bankaların kredi faiz oranlarında indirime gitmesinin ardından konut üreten inşaat şirketleri de fiyat ve ödeme seçeneklerinde kampanyalar düzenleyerek ev sahibi olmak isteyenlere uygun seçenekler sunmaya başladılar.

Bazı Şirketler Konut Peşinatlarını Sıfırladı!

Bazı firmalar ev peşinatlarını yüzde 0’a çekerek insanları peşinat ödemeden konut sahibi yapma yoluna giderken, kimi konut firmaları ise 100 aya kadar yüzde 0 faiz ile ev satmaya başladı.

Parasını gayrimenkul sektöründe değerlendirmek isteyen yahut bir ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar kredi faiz oranlarındaki düşüşler ve uygun konut kampanyalarıyla konut sahibi olmaya başladı. Zira Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2016 ekim ayında geçen yılın aynı dönemine göre konut satışları yüzde 18 artmış durumda.

Konut satışları özellikle İstanbul’da patlama yaşadı. Ayrıca İstanbul’un sahip olduğu yeni projeler konut fiyatlarında artış da sağladı. Yeni havalimanı, metro ve yol projeleri bölge yakınlarındaki konut fiyatlarının artmasına neden oluyor. Özellikle İstanbul’un Üsküdar, Bakırköy, Zeytinburnu gibi ilçelerinde konut fiyatlarında son bir yılda yüzde 25 ile 30 arasında fiyat artışı gözlenmiştir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol