Ana SayfaEkonomiPetkim’in 3. Çeyrek Kârı Geçen Seneye Göre Düşmesine Rağmen 9 Aylık Süreçte...

Petkim’in 3. Çeyrek Kârı Geçen Seneye Göre Düşmesine Rağmen 9 Aylık Süreçte Arttı!
P

-

Petkim’in 3. çeyrek kârı 2015 yılının aynı döneminin gerisinde kaldı. Ülkemizin önemli sanayi kuruluşlarından olan Petkim, 3. çeyrek itibari ile diğer senelere nispeten daha az kâr edebildi. Geçen senenin aynı dönemine göre elde edilen net kâr miktarı yüzde elli oranında geriledi.

Petkim Petrokimya Holding A.Ş. tarafından yapılan açıklamaya göre şirketin kârı bu yılın 3. çeyreğini kapsayan dilimde yaklaşık 137 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Oysa geçtiğimiz yıl söz konusu dönemde net kâr miktarı bu rakamın iki katından fazla idi.

3. Çeyrek Karı 276 Milyon Liradan 137 Milyon Liraya İndi!

Petkim Petrokimya Holding A.Ş 2015 yılının 3. çeyreğinde takribi 276 milyon Türk Lirası net kâr elde etmişti. Bu yılın 3. çeyreğinde net kâr meblağı önemli miktarda düşüş gösterdi. Yüzde 50’yi aşan oranda düşen şirketin kârı 137 milyon Türk Lirası seviyesine indi.

Bu yılın ilk iki çeyreğinde geçtiğimiz yılın ilk iki çeyreğine göre çok daha iyi bir performans sergileyen Petkim Petrokimya Holding A.Ş; 3. çeyrekteki kâr azalmasına rağmen ilk 9 ay göz önüne alındığında yine de geçtiğimiz yılı geride bırakmayı başardı. Şirketin bu yılın Ocak – Eylül dönemindeki kârı 510 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşti. Oysa şirketin geçtiğimiz senenin ilk 9 ayındaki net kârı 504 milyon Türk Lirası olarak gerçekleşmişti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,262BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol