Ana SayfaGündemTüketici Kredileri ve Kredi Kartlarına Yapılandırma İmkanı!

Tüketici Kredileri ve Kredi Kartlarına Yapılandırma İmkanı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, tüketici kredilerindeki borç stoku ve kredi kartı borç stoku olmak üzere toplam 250 milyar lirayı aşkın borca 72 aya kadar yapılandırma imkanı verildiğini bildirdi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) ve SPK’nın (Sermaye Piyasaları Kurumu) 2017 yılı bütçeleriyle ilgili konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, kredi kartı borcu ve kredi borçları konusundaki gelişmelerden de bahsetti.

Toplam 257 Milyar Türk Lirası Borç Yapılandırması

Kredi kartı borç stoku ve kredi borç stoku olmak üzere toplamda 257 milyar lira olan borcun 72 aya kadar yapılandırılabileceğini belirten Canikli; söz konusu gelişmenin talebe yönelecek mali alan oluşturabilmek adına yapıldığını belirterek, ilk gelen verilerinde talebi artırdığının altını çizdi. Nurettin Canikli küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisinden de bahsetti. Geçtiğimiz yıl küresel alanda finans dışı brüt borç stokunun 152 trilyon dolar olduğunu belirten Canikli, bu borcun 3’te 2’sinin kamu dışı sektöre ait olduğunu bildirdi. Ayrıca geçen yıl büyüme rakamlarının gelişmekte olan ülkelerde yüzde 2; gelişmiş ülkelerde ise yüzde 4 olduğunu söyleyerek, 2016’nın ilk 3 çeyreğinde gelişmekte olan ülkelerde Çin ve Hindistan hariç olmak üzere büyüme rakamlarının yüzde 4’ten yüzde 1,8’e gerilediğini vurguladı.

Nurettin Canikli 2016 yılında küresel alanda piyasaların çok dalgalı olduğunu belirterek bunun sebebinin ise Amerika Merkez Bankası (FED) politikası olduğunu söyledi. FED’in aralık ayında faizleri artıracağının beklentisi doların değerini çoğu para birimi karşısında yükselmesine sebep olduğunu bildirdi. Ayrıca küresel piyasalardaki dalgalanmanın sebeplerinden biri olarak da Brexit’i (İngiltere’nin AB’den çıkma kararı) gösterdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.