16 Ekim’de yapılan Önlisans KPSS sonuçları bugün açıklandı. Ayrıca KPSS Önlisans Genel Kültür Testinde bir soru iptal edilmişti. Bu soru ise herhangi bir şıkkı işaretlemiş adayların doğru sayılarına eklendi. Soruyu yapan her adayın cevabı yanlış olsa da doğru olarak sayılacak.

2016 önlisans KPSS sınavına giren adaylar ÖSYM‘nin sitesinden sınav sonuçlarını öğrenebilirler. Sonuçlarını öğrenmek için bekleyen adaylar şimdi ise tercihlerini yapmak için gün beklemek zorunda. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’ndan Önemli Açıklamalar

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu 2017 yılı personel alımları için hükümetin seçici davranacağını dile getirdi.

Dikkatleri üstüne çeken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu alımlarda ihtiyaç doğrultusunda hareket edeceklerini ve en asgari şekilde adayları değerlendireceklerini belirtti. İstihdam alanı yaratmanın önemli olduğunun altını çizen Müezzinoğlu dünyanın yaşam şartlarının hızla değiştiğini, geçici veya esnek çalışmaların önemini vurguladı.

Yeni anne olmuş kişilerin çocuğunun yaşı ilerleyip okula başlayana kadar olan dönemde yarı zamanlı çalışmaya ihtiyacı var. Bunlar da göz önünde bulundurulmalı diyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu emek, hak ve hukukun da bu evre de korunacağını belirtti. Ayrıca Bakan “Alın teri kutsaldır. İşe girdiniz, bu, işin sahibiyim gibi bir alan değil. Mesela işveren önümüzdeki 8 ay süresince şu kadar elemana ihtiyacım var deyip istihdam bürosuna gidiyor. Tabii ki işçinin hakkı hukuku korunarak.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.