Krediler Fibabanka’dan Çiftçilere Uzun Vadeli Yatırım Kredileri!

Fibabanka’dan Çiftçilere Uzun Vadeli Yatırım Kredileri!

Son Güncelleme:

Fibabanka tarımsal krediler alanında etkin bir çalışma içerisinde. Yerel üreticileri destekleyerek hem onların refah seviyesini artırmayı hem de ülke ekonomisine katkı sunmayı amaçlayan banka; çiftçilere uzun vadeli yatırım kredileri sağlamaktadır.

Fibabanka çiftçilerin ve diğer yerel üreticilerin; tarımsal üretim kapasitesini arttırmalarına yardımcı olmak üzere harekete geçti. Bu kapsamda çağımıza ayak uyduramayan tesislerle ve sistemlerle üretim yapmaya çalışan çiftçilerin iş gücü kaybının önüne geçmek adına; modernizasyon kredileri sunulmaktadır. Modernize edilemeyecek tesislerin ise tamamen dönüşümünün sağlanması adına yeni tesis kurulumuna yönelik yatırımları için banka tarafından uzun vadeli finansman imkanı sağlanmaktadır.

Makine/Ekipman Kredisi

Çiftçilerin üretim sürecinde ihtiyaç duydukları makine ve ekipmanlarını alabilmesi açısından banka tarafından 100.000 Türk Lirasına kadar finansman sağlamaktadır. Alınacak ekipmanın fatura değerinin azami yüzde 75’i oranında likidite desteği Fibabanka tarafından sağlanabilmektedir.

Seracılık ve Meyvecilik Kredileri

Seracılık ve Meyvecilik yapan üreticilere has bu kredi kapsamında üretim olanaklarının iyileştirilmesi adına 100.000 Türk Lirası üst limitli kredi imkanı sunulmaktadır. Yerel üreticinin yapacağı yatırım miktarının maksimum yüzde 50’sine kadar olan kısmı banka tarafından karşılanmaktadır.

Projeli Yatırım Kredileri (Güneş Enerjisi Gibi)

Bu krediden yararlanan çiftçiler modern güneş enerjisi sistemleriyle kendi enerjilerini üretip işletmelerinin masraflarını düşürme imkanına sahip olabilirler.  Projeli yatırım yapmak isteyen çiftçiler; yatırım için harcayacakları toplam meblağın yüzde 75’ine kadar olan kısmı için Fibabanka’dan kredi desteği alabilmektedir.

Söz konusu kredilerin tamamının vadeleri 1 yıldan uzun olup, müşterilerin talep ettiği kredi tutarına göre farklılık arz etmektedir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,301BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,649TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,518TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler