Ülker’in Hisseleri Söylentiler Sonucunda Çakıldı!

0

Geçtiğimiz hafta Cuma günü; FETÖ’ye finansal destek sağladığı iddiası ile önce kayyum atanan, ardından ise TMSF’ye (Tasarruf Mevduatları ve Sigorta Fonu) devredilen Kaynak Holding’in, Ülker Grubu ile bağlantılı olduğunu ima eden bir yazı kaleme alındı.

Bu yazı sonrasında söz konusu; Ülker Bisküvi ve Yıldız Holding bünyesindeki Gözde Girişim ve Bizim Toptan Gıda Şirketleri’nin hisse senetleri bugüne büyük kayıplar ile başladı. Yatırımcılar şirket hisselerinde büyük bir satım dalgası başlattı.

Şirket Hisselerindeki Düşüş Yüzde 11’in Üzerinde!

Piyasa yatırımcıları söz konusu yazı üzerine bugün Borsa İstanbul’un açılması ile birlikte Ülker hisselerini elinden çıkartmaya başladı. Ülker grubuna ve Yıldız Holding’e bağlı bütün şirketlerin hisse senetlerinde anormal derecede aşağı yönlü hareket izlenmekte.

Saat 13:00 itibari ile Ülker Bisküvi hisse senedi yüzde 11’i aşkın düşüşle 16 liradan işlem görmekte. Gözde Girişim Sermayesi hisse senetleri ise yüzde 13’ü aşkın düşüş gerçekleştirdi. Bu düşüş sonrası hisse senedi 1.80 liraya kadar geriledi. Grubun bir diğer halka arz olmuş şirketi olan Bizim Toptan hisse senedi de yüzde 11’i aşkın düşüş ile 10.30 lira seviyelerine kadar geri çekildi.

Bu konuda daha önce açıklama yapan Murat Ülker hiçbir illegal yapı ile ilişkileri olmadığının altını çizmişti. Şirketlere kayyum atanacağı yahut TMSF’ye devrolacağı yönündeki söylentilerin etkisiyle gerçekleşen düşüşlerin nereye kadar devam edeceği ise merak konusu.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın