Ana SayfaEkonomiBorsa İstanbul’da İşlem Saatleri Bugün İtibari ile Değişti! (14 Kasım 2016)

Borsa İstanbul’da İşlem Saatleri Bugün İtibari ile Değişti! (14 Kasım 2016)

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Ülkemiz Bakanlar Kurulu’nun aldığı karar uyarınca bu yıldan başlamak üzere kış saati uygulamasını bitirmişti. Bu kararla birlikte yıl boyu yaz saati uygulamasına geçilen ülkemizde; özellikle ekonomi piyasaları olmak üzere bir çok alanda yeni uygulamaya uyum sağlamak adına bir çok karar alındı.

Ekonominin kalbinin attığı Borsa İstanbul da Kasım ayı başında yaptığı açıklama ile; kış saatinin sona erdirilmesi sebebi ile seans saatlerinin buna göre düzenlendiğini duyurmuştu. Ancak söz konusu açıklamada değişikliğin 14 Kasım Pazartesi tarihi itibari ile geçerli olacağına da vurgu yapılmıştı.

Borsa İstanbul’da Tek Fiyattan İşlemler 18:10’a Kadar Sürecek!

Kuzey yarım kürede bir çok ülkenin geçtiği kış saati uygulamasının ülkemizde kaldırılması sonucunda Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri ile aramızda bulunan saat farkı daha da artmış oldu.

Saat farkının iyice açılması sonucunda özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki piyasa işlem saatleri ile Borsa İstanbul’un işlem saatlerinin çakışma süresi tamamen ortadan kalktı. Bu durumdan kötü etkilenecek olan Borsa İstanbul yönetimi farkın azaltılması için bu yöntemi geliştirdi.

Borsa İstanbul yönetimi tarafından yapılan yeni düzenlemeye göre, pay piyasasında sürekli işlemler saat 10’da başlayacak ve 18:10’da nihayete erecek. Sürekli işlem son saati 18:00 olarak belirlenirken, kapanış ve tek fiyattan işlemler ise 18:00 ile 18:10 saatleri arasında yapılabilecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...