Ana SayfaEkonomiŞok! Dev Ülkenin Ekonomi Bakanı Rüşvet Almaktan Göz Altına Alındı!

Şok! Dev Ülkenin Ekonomi Bakanı Rüşvet Almaktan Göz Altına Alındı!

-

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev’e rüşvet alırken suçüstü yapıldı. Tam 2 milyon dolar rüşvet almak üzere petrol şirketlerinin yetkilileri ile buluşan Bakan Aleksey Ulyukayev’e Rus polisi tarafından baskın yapıldı.

Rusya Ekonomi Bakanı Aleksey Ulyukayev, dev petrol şirketleri Rosneft ile Bashneft arasında gerçekleşecek yaklaşık 5 milyar dolar sermayeli ortaklığa izin vermesi karşılığında rüşvet anlaşması yaptı. Şirketlerle 2 milyon dolar karşılığında el sıkışan Rus Bakan Aleksey Ulyukayev, rüşvet parasını alırken polisler tarafından gözaltına alındı.

Ambargonun Kalkmasından Yana Olan Bakan, Vize Serbestisine ise Karşıydı!

Rusya ile ülkemiz arasında geçen sene yaşanan uçak düşürme krizinin ardından Rusya tarafından ürünlerimize ambargo konmuştu. Bu sene iki ülke arasındaki buzların erimesinin ardından söz konusu ambargolar peyderpey kaldırılmaya başlanmıştı.

Rus Bakan Aleksey Ulyukayev Eylül ayında Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekçi ile yaptığı görüşmede; Türkiye’de yetiştirilen bazı ürünlerin Rusya için vazgeçilmez olduğunu, zira bu ürünlerin kendi topraklarında eşi benzeri olmadığını vurgulamıştı. Rus Bakan portakalı da bu konuya örnek göstermişti.

Aynı toplantıda Rus Bakan yöneltilen bir soru üzerine; Türkiye ile vizelerin kaldırılması için ise erken olduğunu düşündüğünü belirtmişti. Buna gerekçe olarak ise özellikle Irak ve Suriye kaynaklı terör tehditlerinin üst düzeyde olduğu bir dönemden geçildiğinden ve bu terör unsurlarının Rus topraklarına sızmasından çekindiklerini belirtmişti.  

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,260BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
39TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol