Ana SayfaEkonomiVodafone Türkiye’de Kazandıkça Kazanıyor!

Vodafone Türkiye’de Kazandıkça Kazanıyor!

-

Vodafone, Türkiye’deki büyüme trendini artırarak yoluna devam ediyor. Şirketten yapılan açıklamaya göre 2016’nın Nisan- Eylül arasını kapsayan 6 aylık döneminde Vodafone Türkiye, gelirlerini geçen ayın aynı dönemine göre yüzde 18’e varan oranlarda artırdığı bildirildi.

Ülkemizde iletişim, teknoloji ve bilişim alanı sürekli gelişmekte olan sektörlerden. Ülkemiz nüfus ortalamasının “genç” denebilecek düzeyde olması da bu durumu destekleyen faktörlerden. Global ölçekte faaliyet gösteren Vodafone da ülkemizdeki bu potansiyelin farkına vararak piyasaya dahil olduğundan beri büyümesini ve kârlılığını artırarak devam ettirmekte.

Son 7 Yıldır Kesintisiz Çift Haneli Büyüme!

Vodafone Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, şirket son 7 yıldır kesintisiz çift haneli büyüme sergiliyor. Şirketin gelirleri söz konusu 6 aylık dönemde de rekor artışını sürdürerek 4 milyar Türk Lirası seviyesine ulaştı. Bu artış rakamları sadece Vodafone için değil, sektör için de rekor niteliğinde. Zira söz konusu dönemle ilgili olarak sektör rakamları incelendiğinde Vodafone’un kârlılık artışında diğer rakiplerini geride bıraktığı görülmektedir.

Vodafone Türkiye’nin gelirlerini ve kârlılığını artmasını sağlayan en büyük etken şüphesiz ki abone sayısı artışı. Şirketin toplam abone sayısı, 2015 yılının aynı dönemine göre tam 1 milyon kişi artı. Bu artışla birlikte Vodafone’un Türkiye’deki abone sayısı 22,6 milyon seviyesine kadar çıkmış oldu. Büyüme trendini aynı doğrultuda sürdürmek isteyen şirketin ana hedefi sektör lideri olmak. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,368BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,411TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler