Ana SayfaKariyer2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

20 Kasım 2016 Pazar günü yaklaşık 3,5 milyon adayın katılımıyla gerçekleşen Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçları ne zaman açıklanacak? Adayların ter döktüğü sınava rekor katılımın gerçekleştiği belirtildi. 

Rekor Katılım

2016 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bilindiği üzere diğer yıllara oranla rekor katılıma ulaştı. Adayların ter döktüğü ve kamu personeli olmak için yarıştığı sınav sonuçları merakla beklenmekte. 20 Kasım Pazar günü yapılan ortaöğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2016 KPSS Lisans GY GK sınavı 22 Mayıs’ta, alan sınavı ise 29 Mayıs’ ta yapılmıştı. Sınav sonuçları 14 temmuz tarihinde açıklanmıştı. 2016 KPSS Lisans sınavı 2014 puanıyla 2016/1 KPSS tercihlerine başvuru imkanı sağlanması amacıyla geç açıklanmıştı.16 Ekim 2016 tarihinde 1 milyon 280 bin adayın katılımıyla gerçekleşen KPSS Önlisans sınavı ise 8 Kasım tarihinde açıklandı.

Bilgilere göre 2012 KPSS lise ve Önlisans sınavları 30 günde, 2014 KPSS lise ve önlisans sınavı 19 günde açıklanmış adayların merakları kısa sürede giderilmişti. 2016 KPSS Lisans sınavı 50 günde, ÖABT sınavı 12 günde, Önlisans sınavı 22 günde açıklanmıştı.

2016 KPSS lise sınavına girmiş olan adayların sayısı, diğer yıllara göre rekor katılımla gerçekleşti. Aday sayısı geçen yıllara göre neredeyse iki katı olduğu için, sınav sorularına yönelik herhangi bir iptal davası açılmaması halinde, 2014 lise sınavı ve 2016 KPSS önlisans sınavı emsal olarak alındığında, 2016 KPSS lise sınavının en erken 12 Aralık’ tan sonra açıklanması bekleniyor. Yani sınavdan 3 hafta sonra açıklanması bekleniyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.