Albaraka Türk Katılım Bankası Devre Mülk Finansmanı

0

Faizsiz bankacılığın önde gelen aktörlerinden Albaraka Türk Katılım Bankası müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak birçok alanda finansman sağlamaktadır. Albaraka Türk Katılım Bankası şimdi de müşterilerine devre mülk finansmanı sağlıyor. Tatil zamanı geldiğinde otel aramaktan bıktıysanız, kendi mülkümde dilediğimce konaklamak istiyorum diyorsanız Albaraka Türk’ün devre mülk finansmanı kampanyası tam size göre.

Söz konusu kampanya dahilinde uygulanan kâr oranı aylık yüzde 1,35’tir. Devre mülk finansmanı sağlayan bir müşteri finansman geri ödemelerini 48 aya varan vadelerle yapabilmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası söz konusu kampanya kapsamında müşteriden aylık yüzde 1,35 kâr oranı ile sağlanılan likiditenin binde 5’i oranında finansman tahsis ücreti talep etmektedir.

Vadeye Göre Farklı Kâr Oranı Yok!

Kampanya dahilinde sağlanılan finansman ve maliyet oranları bir örnekle açıklanacak olursa; kampanya koşullarından yararlanan bir müşteri 20 bin Türk Lirası finansman sağladığında vade farkı olmaksızın uygulanacak kâr oranı yüzde 1,35’tir.

Müşteri 20 bin Türk Lirası finansmanı 48 ay vadede ödemek istediği durumda aylık bankaya ödeyeceği taksit miktarı 603 Türk Lirası civarında olacaktır. Kampanya dahilinde sağlanılan likidite bankaya toplamda takribi 28 bin 950 Türk Lirası kadar ödenecektir. Bankadan devre mülk kampanyası uyarınca finanse edilen 20 bin Türk Lirası’nın müşteriye aylık toplam maliyet oranı yüzde 1,64 olacaktır. Sağlanılan likiditenin müşteriye olan yıllık toplam maliyet oranı ise yüzde 21,61 civarında olacaktır. Bankanın söz konusu devre mülk kampanyasından, ticari ve kurumsal müşteriler yararlanamamaktadır, yalnızca gerçek kişi müşterileri kampanyadan yararlanabilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası’nın devre mülk kampanyası koşullarına göre söz konusu bedel için tahsil edeceği finansman tahsis ücreti 20 bin Türk Lirası likidite ediniminde bu meblağın binde 5’i olan 100 Türk Lirası’dır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın