Ana SayfaEkonomiSenetle Ev Alacak Olanlar Dikkat!

Senetle Ev Alacak Olanlar Dikkat!

Senetle Ev Alacak Olanlar Dikkat! İnşaat Şirketi Seçerken Dikkat! Senetle Konut Alacak Kişilere Tavsiyeler! Detaylar İçin...

-

Faizlerin düşmesinin ardından konut almayı düşünen kişilerin son dönemde kredi kullanımlarının arttığına dikkat çeken uzmanlar, kredi ile konut satın alan birçok ailenin ikinci el daire tercih ettiğini dile getirdi. İnşaat projelerinden konut satın alan kişilerin, inşaat şirketlerinin uzun vadede senetle satış yapmayı tercih ettiği vurgulandı.

Uzmanlar yapmış olduğu açıklamada, faiz konusunda hassasiyetlere sahip olan kişilerin senetle konut alımını tercih ettiğinin altını çizdi. Son dönemlerde kredi kullanmak ve faiz ödemek istemeyen kişilerin senetle konut alımlarının arttığına dikkat çeken uzmanlar, senetle konut alımında bazı risklerin ortaya çıktığına dikkat çekti.

İnşaat Şirketi Seçerken Dikkat!

Maket üzerinden senetle satış yapan inşaat şirketlerinden konut almayı düşünen kişilerin mağduriyet yaşamamaları için çok titiz davranmaları gerektiğini dile getiren uzmanlar, mutlaka inşaat şirketinin güvenilirliğini sorgulamak gerektiğini belirtti.

Senetle maket üzerinden, proje halindeki bir konut almadan önce, inşaatı yapan şirketin daha önce kaç proje yaptığını, daha önceki inşaatlara ilişkin teslimat bilgileri ve şikayet olup olmadığı, devam eden dava durumlarının mutlaka araştırılması gerektiği söylendi.

Tüketici Kanunu içerisinde maketten konut satma işlemlerinin düzenlendiğine dikkat çeken uzmanlar, bu düzenlemenin piyasa genelinde pek uygulanmadığının da altını çizdi. Bu nedenle sıklıkla yaşanan dolandırılma, mağduriyet haberlerinin gündeme geldiğine dikkat çeken uzmanlar, kişilerin mutlaka titiz davranmaları gerektiği konusunda uyardı.

Maketten senetle konut alacak kişilere tavsiyelerde bulunan uzmanlar, bankaların kredi vermediği projelerden kesinlikle alışveriş yapılmaması gerektiğinin de altını çizdi. Kredi kullanmayacak kişilerin dahi bankaların bu projelere kredi verip vermediğinin mutlaka araştırılması gerektiğine dikkat çeken uzmanlar, senetlerinde mutlaka nama yazılı olmasına dikkat edilmesini söyledi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,393BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler